Nintendo Switch – cena, specyfikacja data premiery – oficjalnie!

Data premiery Nintendo Switch została oficjalnie ustalona na 3 marca 2017 roku. Wtedy to konsola trafi do sprzedaży na wszystkich najważniejszych światowych rynkach – USA, Japonii, Kanadzie i wybranych europejskich krajach. Polska? Nintendo nigdy nie było spieszno do naszego kraju. Cena Nintendo Switch w podstawowej wersji wyniesie 299 dolarów (ok. 1230 złotych bez dodatkowych opłat). Dużo? Dość sporo.
Za 299 dolarów otrzymamy konsolkę przenośną Nintendo Switch, wyposażoną w dotykowy ekran o przekątnej 6,2-cala (720×1280 pikseli) stację dokującą, umożliwiającą podłączenie urządzenia do telewizora i wyświetlanie na nim obrazu, a także Joy-Con, czyli charakterystyczny zestaw kontrolerów umieszczanych po bokach urządzenia… włożonego do jeszcze innej stacji dokującej. Nintendo poinformowało, że w sprzedaży znajdą się zestawy z kolorowymi kontrolerami oraz występującymi w stonowanych kolorach.Nintendo SwitchBiblioteka gier na Nintendo Switch w momencie premiery konsoli liczyła będzie co najmniej… jeden tytuł startowy (sic!). Będzie nim The Legend of Zelda: Breath of the Wild. W produkcji znajduje się ponoć łącznie ok. 80 gier, a od szybkości ich powstania zależało będzie być albo nie być urządzenia. Przy okazji oficjalnej prezentacji konsolki pokazano kilka ich zapowiedzi.Tryb wieloosobowy będzie płatny.
Jak już wcześniej informowaliśmy, za wydajność konsoli odpowiada zmodyfikowana platforma Nvidia Tegra, która w trybie pełnoekranowym ma pozwolić na komfortową rozgrywkę w rozdzielczości Full HD. Akumulator w konsoli ma wystarczyć na ok. 2,5 godzin grania w trybie przenośnym.

Oj Nintendo…
Będzie sukces? Giełda na wydarzenie zareagowała chłodno, a akcje firmy spadły o kilka procent.