Nintendo Switch – bateria wystarcza na 3 godziny gry w nową Zeldę

Internauta prowadzący kanał Arekkz gaming dysponuje już konsolką Nintendo Switch. Postanowił odpowiedzieć na pytanie internautów związane z realną długością czasu pracy konsoli na baterii. Nintendo obiecywało czas pracy zawierający się w przedziale 3,5 – 6,5 godzin, w zależności od tego, jak wymagająca jest gra. Po opublikowaniu pomiaru czasu pracy konsolki odtwarzającej grę The Legend of Zelda: Breath of the Wild, na Nintendo zaczęła spływać fala krytyki.
Arekzz wykazał, że gra The Legend of Zelda: Breath of the Wild rozładowuje akumulator Nintendo Switch w 3 godziny 2 minuty i 52 sekundy.  Zdecydowana większość internautów jest oburzona takim wynikiem, a pośród nich mało kto zdaje się racjonalnie oceniać sprawę. Czy faktycznie 3 godziny to tak mało?
Cóż, Nintendo obiecywało minimalny czas pracy na poziomie 3 godziny i 30 minut. W tym kontekście różnica 30 minut to naprawdę kolosalna różnica. Wprawdzie do testu sięgnięto po jedną z najbardziej wymagających gier, ale wciąż – deklarowany czas minimalny nie został spełniony. Z drugiej jednak strony…
…Nintendo Switch wcale nie wypada dużo gorzej od konkurencji (choć wypada nieco gorzej). Konsole przenośne PS Vita, czy też Nintendo 3DS pochwalić się mogą czasem pracy zawierającym się w przedziale 3,5 – 4 godzin. Ich moc obliczeniowa jest jednak nieco mniejsza od mocy obliczeniowej Switcha.
Rozwiązaniem problemu wydaje się być powerbank, który w razie czego doładuje konsolę.

A jak Wy oceniacie czas pracy Nintendo Switch? Spora wpadka Nintendo, czy można na niego przymknąć oko?
 

Źródło: Arekzz YouTube