Nintendo sprzedało 1,5 miliona egzemplarzy konsoli NES Classic Edition

Nintendo Classic Mini: Nintendo Entertainment System, czyli oficjalna replika kultowej konsoli NES podczas ostatniego sezonu świątecznego cieszyła się ogromną popularnością i cieszy się nią aż do teraz. Mimo braków w zaopatrzeniu firmie udało się sprzedać aż 1,5 miliona egzemplarzy tego urządzenia. Tatsumi Kimishima – prezes Nintendo, podzielił się tą informacją wraz z raportem na temat zysków, przepraszając klientów za deficyt konsol. Co więcej, Kimishima obiecał, że wkrótce produkcja NES Classic Edition będzie przebiegać z większą wydajnością.
„Ponownie wprowadziliśmy na rynek nostalgicznego Famicoma oraz NES-a, w ich miniaturowych wersjach i wysłaliśmy wszystkie egzemplarze konsoli Nintendo Classic Mini Family Computer, które wcześniej przygotowaliśmy dla każdego rynku.” – powiedział Kimishima – „Przepraszamy naszych klientów oraz partnerów za niedogodności spowodowane niedoborem produktów. Aby przygotować niektóre części potrzeba sporo czasu, ale pracujemy nad zwiększeniem wydajności produkcji. Nostalgiczne zainteresowanie tymi produktami widzimy jako okazję do przyciągnięcia uwagi klientów do naszej najnowszej konsoli – Nintendo Switch.”NES Classic EditionKosztująca 60 dolarów konsola NES Classic Edition doczekała się swojej premiery w listopadzie minionego roku. Urządzenie zostało wyprzedane błyskawicznie, zwłaszcza na takich stronach jak Amazon. Miniaturowa wersja NES-a zawiera bibliotekę 30 preinstalowanych gier, której nie da się poszerzyć bez złamania odpowiednich zabezpieczeń.
Obecnie Nintendo przygotowuje się do wprowadzenia na rynek swojej nowej konsoli – Nintendo Switch, które zadebiutuje 3 marca 2017 roku. Cena Nintendo Switch w podstawowej wersji wyniesie 299 dolarów. W przeliczeniu odpowiada to 1230 złotym bez dodatkowych opłat, ale cena konsoli w przedsprzedaży na muve.pl wynosi aż 1449 złotych (należy pamiętać, że dostarczane zza granicy towary dodatkowe objęte są podatkiem w naszym kraju oraz nierzadko cłem).Nintendo SwitchZa 299 dolarów otrzymamy konsolkę przenośną Nintendo Switch, wyposażoną w dotykowy ekran o przekątnej 6,2-cala (720×1280 pikseli) stację dokującą, umożliwiającą podłączenie urządzenia do telewizora i wyświetlanie na nim obrazu, a także Joy-Con, czyli charakterystyczny zestaw kontrolerów umieszczanych po bokach urządzenia… włożonego do jeszcze innej stacji dokującej. Nintendo poinformowało, że w sprzedaży znajdą się zestawy z kolorowymi kontrolerami oraz występującymi w stonowanych kolorach. Więcej informacji na temat konsoli znajdziecie w tym tekście.

Źródło: TechCrunch