Nintendo prezentuje konsolę SNES Classic Mini – cena i lista gier

Nintendo osiągnęło niemały sukces sprzedażowy, wypuszczając w zeszłym roku na rynek remake swojej kultowej konsoli NES. Głównym problemem NES Classic Mini była jednak jego niewielka dostępność, która przełożyła się na niezadowolenie osób, które nie zdołały jej kupić. W tym roku Nintendo proponuje remake kolejnego klasyka – SNES Classic Mini, zapowiadając jednocześnie, że urządzeń na pewno nie zabraknie.
Konsola SNES Classic Mini sprzedawana będzie w trzech wersjach – europejskiej, japońskiej i amerykańskiej. Urządzenia różnią się od siebie wyglądem oraz listą gier. SNES Classic Mini sprzedawany będzie jedynie do końca tego roku – jeśli ktoś jest nim zainteresowany, będzie musiał się pospieszyć.
Oficjalne nazwy urządzeń w różnych regionach znacząco różnią się od siebie. W Stanach Zjednoczonych konsole sprzedawane będą jako Super NES Classic Edition, w Japonii jako Nintendo Classic Mini: Super Famicom, a w Europie pod szyldem Nintendo Classic Mini: Super Nintendo Entertainment System.
Rzućcie okiem jak prezentują się kolejno warianty europejski, japoński i amerykański. Co tu dużo mówić, mamy szczęście, bowiem model SNES Classic Mini na rynek europejski wygląda świetnie.SNES Classic MiniSNES Classic MiniSNES Classic MiniLista gier z SNES Classic Mini wygląda następująco:
Contra 3: The Alien Wars
Donkey Kong Country
Final Fantasy 4
F-ZERO
Fire Emblem: Mystery of the Emblem
Kirby Super Star
The Legend of Zelda: A Link to the Past
Mega Man X (Rockman X in Japan)
Panel de Pon (Tetris Attack in the West)
Secret of Mana
Star Fox
Star Fox 2
Super Street Fighter II: The New Challengers
Super Formation Soccer
Super Ghouls ‘n Ghosts
Super Mario Kart
Super Mario RPG: Legend of the Seven Stars
Super Mario World
Super Metroid
The Legend of the Mystical Ninja
Yoshi’s Island

To jednak nie wszystkie tytuły. Nintendo przygotowało bowiem gry ekskluzywne dla wybranych rynków – wersja amerykańska konsoli dzieli je z wersją europejską, a Japończycy dostają osobny katalog gier.
SNES Classic Mini (EU/USA):
EarthBound
Kirby’s Dream Course
Street Fighter 2 Turbo: Hyper Fighting
Super Castlevania 4
Super Punch-Out
Super Famicom Classic Mini (Japonia):
Fire Emblem: Mystery of the Emblem
Panel de Pon
Super Street Fighter 2: The New Challengers
Super Formation Soccer
The Legend of the Mystical Ninja
Cena SNES Classic Mini będzie wynosiła 79,99 euro, czyli ok. 330 złotych. Po raz kolejny nie otrzymamy niestety możliwości wgrywania nowych gier.
Skusicie się na zakup tego urządzenia? Może to być naprawdę ciekawy gadżet kolekcjonerski. A może uważacie, że w dobie emulatorów nie ma sensu zaprzątać sobie głowy takimi „wynalazkami”?
 

Źródło: Nintendo, inf. własna