Nintendo NX zostanie zaprezentowane jeszcze dziś!

Profil Nintendo of America za pośrednictwem serwisu Twitter poinformował, że jeszcze dziś zostanie zaprezentowane nagranie przedstawiające nową konsolkę Nintendo NX. Nagranie powinno rozwiać wszelkie wątpliwości odnośnie jej ostatecznego kształtu, możliwości i parametrów.
Wideo przedstawiające Nintendo NX zostanie opublikowane o godzinie 16:00 czasu polskiego! Najprawdopodobniej udostępnione zostanie po raz pierwszy właśnie na Twitterze, ale warto także subskrybować kanał Nintendo w serwisie YouTube.nintendo NX premieraSpodziewamy się, że Nintendo NX będzie konsolą… przenośną. Od modułu z ekranem będzie się dało odczepić dwa kontrolery i na tym polegała będzie innowacyjność urządzenia. Co więcej, okazuje się, że konsola nie będzie wykorzystywała układów od AMD. Zamiast tego w handheldzie zostanie wykorzystana platforma Nvidia Tegra X1 (a być może nawet jej następca, jeszcze niezaprezentowana Tegra X2) – tak z kolei twierdzi w swoim raporcie serwis Digital Foundry.
Trudno jest przewidzieć wydajność konsolki, bowiem korzystała ona będzie z autorskiego systemu Nintendo, a nie, jak inne urządzenia z Tegrą, z Androida. Nintendo po raz kolejny nie uważa jednak, żeby moc obliczeniowa nowego systemu miała grać pierwsze skrzypce.
Nintendo chce ponoć, aby handhelda podpinać pod telewizor i w ten sposób czerpać radość z zabawy na wielkim ekranie. W każdej innej sytuacji konsolkę zabrać można do plecaka i cieszyć się nią zabawą w plenerze. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że kontrolery będą odpinane, konsola przenośna będzie zapewne niezbyt kieszonkowych rozmiarów. niestety.
Nintendo NX ma wykorzystywać kartridże z grami. Będą to najprawdopodobniej nośniki o pojemności 32 GB. Oczywiście nie zabraknie również treści dystrybuowanych cyfrowo. Nintendo rozważało ponoć wyłącznie tę formę sprzedaży gier, ale ostatecznie zarzuciło pomysł. Kompatybilności wstecznej ma nie być, niestety. Brak takiej opcji wymuszają bardzo duże zmiany w architekturze konsoli.
Nintendo NX ma trafić do sprzedaży w marcu 2017 roku.