Niezbyt optymistyczne prognozy dla tabletów z Windowsem 8

Osoby, które uważnie śledzą zmiany na rynku tabletów, wiedzą jak wielkie nadzieje wiązane są z Windowsem 8, który ma zadebiutować w drugiej połowie bieżącego roku. Co ciekawe najnowsze prognozy nie wróżą nowemu systemowi tak wielkich sukcesów jak moglibyśmy się spodziewać.
Firma NPD DisplaySearch, która zajmuje się badaniami rynku, stworzyła prognozę, dotyczącą sprzedaży tabletów w kolejnych latach. W przyszłym roku nabywców ma znaleźć 184,2 miliona tabletów. Natomiast w 2017 roku ma to być aż 424,9 miliona urządzeń. Dla porównania, w zeszłym roku ogólna liczba sprzedanych tabletów wyniosła 81,6 miliona sztuk.
Jak na tym tle prezentować się będą urządzenia z Windowsem 8 i jego następcami na pokładzie? Według przewidywań w przyszłym roku sprzedanych zostanie około 4 milionów tabletów działających pod kontrolą Windowsa. W 2014 roku ma to być już 11,6 milionów. W 2017 roku tablety z Windowsem 8 mają stanowić 7,5% wszystkich sprzedanych urządzeń tego typu.
Prognozy wskazują, że iOS w nadchodzących latach straci na popularności na rzecz Windowsa i przede wszystkim Androida, pod którego kontrolą działa zdecydowana większość tanich tabletów. Czy wszystko potoczy się właśnie tym torem? Czas pokaże. Być może główna zaleta Windowsa 8, którą jest multiplatformowość, przyćmi atuty pozostałych znaczących systemów.

Źródło: Cnet