Nie zainstalujemy Windowsa 8 na tabletach z procesorami ARM

Wokół tabletów z procesorami ARM działającymi pod kontrolą Windowsa 8 jest ostatnimi czasy niezwykle głośno. Dzięki nim Microsoft mógłby zdobyć naprawdę silą pozycję na rynku urządzeń przenośnych. W końcu któż z nas nie wolałby pracować w najlepiej znanym sobie środowisku? Co stoi na przeszkodzie Microsoftowi? O dziwo, on sam!
Jeżeli macie na oku jakiś tablet z procesorem ARM to nie próbujcie nawet marzyć o tym, że będziecie mogli na nim zainstalować Windowsa 8 – producent nie przewiduje bowiem stworzenia wersji systemu, którą będzie można zainstalować na dowolnym urządzeniu. Zatem do wyboru pozostają nam jedynie tablety z preinstalowaną wersją systemu.
To jednak nie koniec nieprzyjemnych niespodzianek – okazuje się, że jeżeli wybrany przez Was tablet będzie działał pod kontrolą systemu operacyjnego Microsoft Windows 8, ale Wy jednak wolelibyście jedną z wersji Androida, nic z tego – musicie pozostać przy Windowsie.
Nie da się ukryć, że taka polityka na pewno nie pomoże Microsoftowi zawojować rynku urządzeń przenośnych tabletami z procesorami ARM i Windowsem 8 na pokładzie. Być może hakerom uda się jakoś przezwyciężyć powyższe niedogodności, ale niesmak nadal pozostanie…

Źródło: Liliputing