Nexus 7 z 3G i 32 GB pamięci trafia do sprzedaży w Polsce

Nie minęło wiele czasu od światowej premiery ulepszonego Nexusa 7, a już urządzenie trafia na półki polskich sklepów. 7-calowy tablet od Google’a z 32 GB przestrzeni na dane i modułem łączności 3G został właśnie wystawiony do przedsprzedaży w internetowym sklepie Euro RTV AGD. Jego cenę ustalono na poziomie 1399 zł i zapewne tego progu trzymać się też będą pozostali handlowcy. Regularna sprzedaż rozpocznie się we wtorek 4 grudnia.
Pokrótce przypomnijmy historię Nexusa 7. Z początku oferowany on był w wersjach z 8 GB lub 16 GB pamięci, co zwłaszcza w przypadku pierwszego wariantu było wręcz skandalicznie małą wartością (tym bardziej zważywszy na fakt braku gniazda na karty microSD). W końcu na polu została wyłącznie „szesnastka”, a teraz przyszła pora na całkiem przyzwoite 32 GB z dodatkowym modułem 3G. Odtąd Nexus 7 staje się już całkiem niezłym narzędziem do konsumowania multimediów. Warto więc było się wstrzymać z jego zakupem. Oczywiście te dwie – swoją drogą niezwykle istotne – zmiany, odbiły się również na cenie. Za odświeżonego Nexusa zapłacimy równo 400 zł więcej (wychodzi na to, że tyle kosztuje dodatkowe 16 GB przestrzeni dyskowej i moduł 3G).
Gwoli przypomnienia poniżej załączam specyfikację omawianego urządzenia. W tej kwestii nie odnotowaliśmy żadnych zmian:

  • Procesor: Nvidia Tegra 3 (cztery rdzenie, 1.2 GHz)
  • Ekran: 7″ (1280 x 800)
  • Ram: 1 GB
  • System: Android Jelly Bean

Mam nadzieję, że wkrótce możemy się też spodziewać debiutu pozostałych urządzeń Google’a z rodziny Nexus. Mam tu szczególnie na myśli smartfona (Nexus 4), ale i 10-calowy tablet – Nexus 10.

    źródło:EURO RTV AGD