Największa na świecie kolekcja gier obejmuje 20 tysięcy tytułów

Zapewne nie raz zdarzyło się Wam stwierdzić, że nie macie w co zagrać na swojej konsoli czy komputerze, gdy akurat mieliście na to czas i ochotę. Cóż z pewnością znaleźlibyście coś dla siebie w kolekcji pewnego mieszkańca Teksasu – Antonia Romero Monteiro. Posiada on aż bowiem… 20 tysięcy tytułów, przeznaczonych na wiele różnych konsol.
W zasadzie, kolekcja Monteiro jest tak duża, że przyznano jej Rekord Guinnessa. Osoby odpowiedzialne za sprawdzenie, czy Teksańczyk pobił rekord, potrzebowały aż ośmiu dni na policzenie gier.
Antonio Romero Monteiro zebrał w sumie 20 139 gier, bijąc wynik poprzedniego rekordzisty (z 2014 roku), który z czasem sprzedał swoją kolekcję za ponad 750 tysięcy dolarów na aukcji.

W zbiorze Monteiro można znaleźć tytuły przeznaczone na mnóstwo konsol – PlayStation 2, PlayStation 3, PlayStation 4, PSP, PS Vita, Xboxa, Xboxa 360, Xboxa One, Wii, Wii U, Game Cube’a, Dreamcasta, Nintendo Switch, Super Famicoma, i nie tylko. Niemniej jednak, w sumie posiada on 100 egzemplarzy konsol. Jak widać, nie brakuje mu sprzętu do grania.
Jak można się domyślić, cała ta kolekcja zajmuje mnóstwo miejsca. Jesteśmy ciekawi, jaką część z jej tytułów Monteiro uruchomił choć raz. Jego ulubioną grą jest Castelvania IV, którą uznaje za arcydzieło.

Źródło:Światowe Rekordy Guinnessa