Najmniejszy tablet Sony – Xperia Z3 Tablet Compact

Urządzenie jest mocno stylistycznie powiązane z zaprezentowanymi smart fonami: Xperia Z3 i Z3 Compact. Nie jest już tak bardzo zbliżony do poprzednich tabletów Japończyków. Największą zmianą w porównaniu do poprzedników jest przede wszystkim rozmiar ekranu. Zniknął wyświetlacz o przekątnej 10,1 cali a zastąpił go mniejszy – ośmiocalowy odpowiednik. Jego rozdzielczość to 1920 na 1200 pikseli, czyli Full HD ale w wersji 16:10, a nie 16:9. Powraca więc proporcja znana nam ze smartfonów, które parę lat temu królowały na rynku.Można by pomyśleć, że Z3 Tablet Compact jest powiększoną wersją Xperii Z3, jednak nie jest tak do końca. Tablet posiada takie same podzespoły jak flagowy smartfon Sony, czyli czterordzeniowy procesor Snapdragon 801 o taktowaniu 2,5 GHz wraz z 3 GB pamięci RAM. Jego multimedia nie są jednak aż tak doskonałe. Tablet posiada kamerę o rozdzielczości 8,1 MPx, a nie 20,7 tak jak to ma miejsce w Xperii Z3. Dostaniemy także 16 GB pamięci na nasze pliki z możliwością rozszerzenia miejsca za pomocą karty MicroSD. Bateria ma pojemność 4500 mAh, która na pewno przyda się przy takim ekranie. To wszystko udało się producentowi zmieścić w urządzeniu, które posiada tylko 6,4 milimetrów grubości. Brawa dla inżynierów Sony!

Tak samo jak zeprezentowane na targach IFA smartfony tablet Sony będzie miał możliwość współpracy z PlayStation 4 polegającej na odbierania i wyświetlanie obrazu z konsoli czyli możliwość sterowania konsolą. Urządzenie będzie, podobnie do smartfonów, odporne na kurz i wodę zgodnie z certyfikatami IP65 i IP68.

Oczywiście na rynku pojawią się dwie wersje urządzenia: z łącznością LTE i z samym modułem WiFi. Dostępne będą także dwie wersje kolorystyczne: czarna i biała. Producent planuje wprowadzić tablet do sprzedaży jesienią tego roku.

Źródło: Sony