Najlepsze gry i aplikacje na Androida – kwiecień 2015

1. ScreenPopscreenpopOto apka, której twórcy zebrali aż 3,2 miliona dolarów na jej stworzenie! Dzięki niej będziecie mogli odczytywać i wysyłać wiadomości do znajomych, w formie zdjęć, z poziomu ekranu blokady. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby do obrazków dodać także treść oraz popularne emotki Emoji.

 


2. Open ImgurOpen ImgurKorzystacie często z Imgura, jako platformy do hostowania zdjęć? A może lubicie przeglądać zawartość dodaną tam przez innych użytkowników? Jeśli na choć jedno z tych pytań odpowiedzieliście twierdząco z pewnością spodoba się Wam aplikacja Open Imgur. Dzięki niej odciążycie nieco pamięć swojego telefonu i przynajmniej część swoich fotografii będziecie mogli umieścić właśnie na tej platformie.

 


3. Swipes – To-Do & Task ListSwipes - To-Do & Task ListPrzed Wami bardzo estetycznie wykonane narzędzie, będące w pełni funkcjonalnym organizerem oraz podręczną listą zadań. Aplikacja spełnia swoje zadanie doskonale – jest przede wszystkim niesamowicie czytelna, przyjemna dla oczu, a także posiada rozbudowane możliwości personalizacji każdego z wpisów. Swipes to nie tylko możliwość zapisywania notatek, to także tagi, synchronizacja z Evernotem, alarmy, a także nadawanie priorytetom poszczególnym zadaniom. Jeżeli szukacie alternatywy dla Google Keep – właśnie ją znaleźliście!

 


4. Star Walk 2Star Walk 2Czy po obejrzeniu filmu Interstellar zaczęliście częściej spoglądać w gwiazdy? A może lubicie robić to od zawsze? Star Walk 2 to aplikacja, dzięki której w błyskawiczny sposób odszukacie na nieboskłonie wszystkie interesujące Was gwiazdozbiory. Wszystko co wystarczy zrobić, to skierować telefon w odpowiedni punkt nieba i… gotowe. Wszystkie nazwy, a także rysunki gwiezdnych konstelacji widoczne na niebie wyświetlane będą w odpowiednim miejscu ekranu telefonu. Star Walk 2 to także ciekawa baza informacji o najpopularniejszych ciałach niebieskich.

 


5. Pismo odręczne GooglePismo odręczne GoogleNazwa narzędzia zdradziła już chyba wszystko, prawda? Nowa aplikacja prosto od Google pozwoli Wam na ręczne wpisywanie tekstu na każdym tablecie i smartfonie, bez względu na to, czy jego oprogramowanie domyślnie obsługiwało taką możliwość. Rozpoznawane jest zarówno pismo literami drukowanymi, jak i pisanymi. Pisać można nawet palcem! Oczywiście im większy posiadacie ekran, tym wygodniejsze jest wprowadzanie tekstu.

 


6. Final Fantasy Record KeeperFinal Fantasy Record KeeperMobilna odsłona Final Fantasy zadebiutowała w Google Play 2 kwietnia bieżącego roku. Od tego dnia pobrano ją już 7 milionów razy, a średnia ocen, jaką zebrała gra, wynosi 4,7. Nic dziwnego – Final Fantasty Record Keeper to absolutny must-have nie tylko dla fanów serii, ale także miłośników gier typu RPG. Graczom przypadnie do gustu ciekawa fabuła, duży wybór postaci a także wciągająca rozgrywka.

 


7. Zombie Highway 2Zombie Highway 2O co chodzi w kolejnej grze z zombiakami w roli głównej? Ano o to, aby wcielić się w postać kierowcy samochodu, pokonać jak największy dystans i nie dać się pożreć. Do dyspozycji graczy oddano 6 samochodów, 17 rodzajów broni, które można ulepszać, 10 rodzajów zombie i łącznie 58 celów do zrealizowania. Możliwość rywalizacji ze znajomymi dodatkowo urozmaica zabawę.


8. Hearthstone: Heroes of WarcraftHearthstone: Heroes of WarcraftDo tej pory w Hearthstone na smartfonach o niewielkiej przekątnej ekranu można było zagrać tylko dzięki stosowaniu dość skomplikowanej procedury instalacji. Od 14 kwietnia w najpopularniejszą karciankę desktopową ostatnich lat może zagrać każdy posiadacz smartfona z Androidem, bez zbędnego kombinowania. A zagrać warto, bo gra jest doprawdy świetna, uzależniająca, a co najważniejsze: darmowa.

 


9. Joe DangerJoe DangerKolejna z kwietniowych nowości – zręcznościówka Joe Danger zapewnić ma ponad 20 godzin zabawy. Zabawa jest faktycznie przednia, o ile tylko skłonni jesteście zapłacić za grę 13,16 złotych – na tyle bowiem wyceniono tytuł w sklepie Google Play. Celem graczy jest pokonywanie na motocyklach urozmaiconych poziomów, po których rozsiane są różne znajdźki i wyszukane pułapki. Grę doceniły redakcje i gracze na całym świecie – może warto dać jej szansę?

 


10. Fast & Furious: LegacyFast & Furious: LegacyPomimo, że sam nie jestem miłośnikiem wyścigów samochodowych na platformach mobilnych, to wiem, że istnieje spore grono graczy, które gatunek ten wręcz ubóstwia. Dla nich właśnie stworzono Fast & Furious: Legacy, która na fali popularności filmu próbuje przekonać do siebie graczy. Tytuł kusi przyjemną dla oczu grafiką, szerokim wachlarzem 50 samochodów oraz możliwością ich modyfikacji.