Najlepsze gry i aplikacje na Androida – czerwiec 2015

1. QuizUpQuizUpOto bezapelacyjnie najlepsza, bijąca rekordy popularności, aplikacja typu quiz. Pozwala rywalizować ze sobą graczom z całego świata w dziesiątkach dostępnych kategorii. Walka odbywa się na poziomie międzynarodowym, ale wyświetlane są także rankingi dla każdego z państw – zarówno miesięczne, jak i ogólne. Uwaga: QuizUp uzależnia. Wymagana znajomość języka angielskiego!

 


2. QuizwanieQuizwaniePolska odpowiedź na aplikację QuizUp. Jeśli znacie język angielski, Quizwanie będzie jej słabiutką alternatywą. Jeśli jednak chcecie rywalizować ze znajomymi i nieznajomymi w języku polskim – będziecie się świetnie bawić. Zasady są nieco odmienne niż te, panujące w aplikacji QuizUp. Gracze na zmianę, przez 6 rund, wybierają kategorie, z których padną po 3 pytania. Zwycięzca otrzymuje dodatkowo punkty w rankingu. Niestety, darmowa wersja obarczona jest limitem rozgrywanych potyczek…

 


3. Daytona RushDaytona RushWyścigi samochodowe bez ukrytych mikropłatności oraz dodatkowych reklam. Sama rozgrywka jest niezwykle taktyczna – gracz musi dbać o to, by oszczędzać paliwo i jak najrzadziej dokonywać pit stopów. Zarazem musi być pierwszy w stawce. Wyścig odbywa się na torach, które można zmienić dzięki tapnięciu w ekran lub przesunięciu palca we właściwym kierunku. Na grających czeka wiele samochodów, ulepszeń i ciekawych misji.

 


4. Desktop DungeonsDesktop DungeonsDesktop Dungeons to propozycja dla miłośników dobrych RPGów oraz dla osób, które nie wahają się wydać pieniędzy na grę mobilną. Za cenę ok. 45 złotych otrzymacie niezwykle wciągającego dungeon crawlera z losowo generowanymi poziomami, które sprawią, że każda rozgrywka wyglądała będzie zgoła odmiennie. W tajemniczych lochach czeka na was mnóstwo potworów, oręża i magicznych przedmiotów. Dodatkowym, ciekawym aspektem jest możliwość ulepszenia nie tylko postaci, a także… całego królestwa.

 


5. Earn to Die 2Earn to Die 2Przed Wami gra, której udało się uzyskać średnią 4,8 z blisko 200 000 ocen w sklepie Google Play. Zamysł gry nie jest zbyt oryginalny – chodzi o to, aby opancerzonym pojazdem przedrzeć się przez hordę zombie i dotrzeć do punktu, w którym czeka ratunek. Wykonanie natomiast, jest świetne. Tryb fabularny jest 5 razy dłuższy niż w pierwszej części, do wyboru graczy oddano 10 pojazdów i jeszcze więcej ulepszeń!

 


6. MixRadioMixRadioZdobyła serca użytkowników smartfonów z systemem Windows, powinna zdobyć także te, bijące w piersiach posiadaczy Androida. MixRadio pozwala na odsłuchiwanie ponad 35 milionów utworów muzycznych, które z czasem dobierane są pod kątem indywidualnych preferencji słuchającego. Użytkownik MixRadio może zaniechać słuchania danego utworu i przeskoczyć do kolejnego maksymalnie 6 razy w ciągu godziny.

 


7. TwitchTwitchMobilna aplikacja najpopularniejszej na świecie platformy dla streamerów to must have każdego miłośnika e-sportu, który lubi na bieżąco śledzić wydarzenia z całego świata. Oprócz amatorów grających w najpopularniejsze gry, na Twitchu swoje konta posiadają także wszystkie największe organizacje e-sportowe, takie jak na przykład ESEA. Dzięki nim będziecie mogli obejrzeć zmagania ulubionych drużyn z profesjonalnym komentarzem.


8. LenkaLenkaNajpopularniejsza aplikacja do tworzenia czarno białych fotografii z systemu iOS trafiła niedawno także na system Android. Czarno-białe zdjęcia wykonane za pomocą programu Lenka wyglądają doskonale, więc jeśli lubujecie się w tym stylu, z pewnością warto sprawdzić jej możliwości.

 


9. Hyperlapse Mobile

Jeśli lubicie montować ciekawe filmy i robić zdjęcia za pomocą smartfona, Hyperlapse mobile to propozycja dla was. Aby uzyskać dostęp do aplikacji, dzięki której tworzenie filmów typu Hyperlapse stanie się bajecznie proste, musicie najpierw zapisać się na ochotnika jako betatester na profilu Google+. Warto, bowiem jest to najprostszy sposób na stworzenie niezwykłych filmów, które z dumą pokażecie swoim znajomym.
 


10. Adblock Plus BrowserAdblock Plus BrowserPozbyliście się już irytujących was reklam na swoim komputerze osobistym? Pozbądźcie się reklam także na urządzeniu mobilnym. Umożliwi to przeglądarka Adblock Plus Browser, która automatycznie wyłączy reklamy na wszystkich przeglądanych przez was stronach. Proste? Pewnie! Ponownie jak w przypadku Hyperlapse Mobile, aby uzyskać dostęp do aplikacji w sklepie Google Play, musicie zapisać się do społeczności zrzeszonej wkoło projektu bazującego na przeglądarce Firefox 37.