Najlepsze darmowe gry i aplikacje na Androida i iOS – lipiec 2017

1. Firefox FocusFirefox Focus

Firefox Focus uznawany jest za jedną z najlepszych „bezpiecznych” przeglądarek dla smartfonów. Rozwijana przez firmę Mozilla aplikacja jest utrzymana w minimalistycznym stylu. Potrafi automatycznie blokować śledzące użytkownika trackery, oferuje możliwość łatwego czyszczenia danych w pamięci podręcznej, historii oraz haseł i plików cookie. Co najważniejsze: blokuje większość reklam. Firefox Focus to świetny wybór dla osób, które nie chcą zostawiać po sobie śladów w sieci.

—————-

2. CineTrakCineTrak
Oto świetna aplikacja dla miłośników kina, którzy mają problem ze znalezieniem filmów na wieczór. CineTrak pomaga być na bieżąco zarówno z nadchodzącymi premierami filmów, jak i odkrywać produkcje, które były wysoko oceniane przez krytyków filmowych oraz kinomaniaków. W aplikacji nie zabrakło bazy danych o aktorach oraz trailerów proponowanych użytkownikowi produkcji. Możliwość ustawienia wielu filtrów pomaga jeszcze lepiej wyszukiwać filmy dopasowane do indywidualnych preferencji. Jednym słowem: jest to alternatywa dla popularnych wśród Polaków apek Filmwebu i IMDB.

—————-NIEDOSTĘPNA NA iOS

3. Wikipedia MobileWikipedia Mobile
Mało jest osób, które cyklicznie nie korzystają z najpopularniejszej na świecie darmowej encyklopedii internetowej, czyli z Wikipedii. Z myślą o użytkownikach systemów mobilnych iOS i Android powstała kompaktowa i lekka aplikacja, która usprawnia przeglądanie zasobów encyklopedii na smartfonach. Funkcjonalne i przejrzyste narzędzie nie tylko ułatwia wertowanie kolejnych stron Wikipedii, ale umożliwia na zapisywanie wybranych stron w formie zakładek, a także edycję wpisów.

—————-

4. Text ConverterText Converter
Text Converter to apka, która pozwoli Wam w szybki sposób przekształcić dowolny tekst na kilkanaście dostępnych sposobów. Chcecie ustawić sobie oryginalny nick na forum internetowym lub w grze? A może po prostu chcecie zaskoczyć znajomych? Opcji konwersji jest całkiem sporo, a projekt Open Source jest regularnie rozwijany, co pozwala mieć nadzieję, na nowe funkcje w przyszłości.

—————-NIEDOSTĘPNA NA iOS

5. Meteo ICMMeteo ICM
Nie ma lepszej apki pogodowej. Po prostu. Lekka, bezpłatna, zawierająca na meteogramach szczegółowe prognozy pogody, nawet na kilka dni do przodu, aktualizowane na bieżąco. Tutaj dowiecie się nie tylko temperatury, ale także szczegółów na temat ilości opadów, zachmurzenia i ciśnienia – wszystko to rozpisane z podziałem na godziny. Ta aplikacja w zasadzie się nie myli i jest dokładniejsza niż prognoza oferowana domyślnie na smartfonach z Androidem.

—————-

6. PostknightPostknight
Postknight, czyli skrzyżowanie RPG i gry zręcznościowej, okraszone bajkową grafiką, to jedna z najwyżej ocenianych darmowych gier, jakie w tym roku ukazały się na systemy Android i iOS. Kreskówkowy rycerz idąc w prawo musi pokonywać kolejnych przeciwników, a to gracze ułatwiają mu to zadanie, wyposażając go w coraz to lepszy ekwipunek (który można ulepszać) i klikając w odpowiednim momencie w przyciski wykorzystania określonych umiejętności. Uwaga: wciąga i uzależnia.

—————-

7. Asphalt Street Storm RacingAsphalt Street Storm Racing
Czy serię mobilnych gier wyścigowych Asphalt trzeba w ogóle komukolwiek przedstawiać? Najnowsza odsłona najładniejszej z gier tego typu to wyścigi na 1/4 mili. Znajdziemy tutaj wszystko, co najlepsze w serii: możliwość rywalizacji z innymi graczami w czasie rzeczywistym, duży wybór samochodów i świetną grafikę. Nie zabrakło opcji personalizowania pojazdów oraz wpływu warunków pogodowych na trudność rozgrywki.

—————-

8. Sonic the HedgehogSonic the Hedgehog
Sonic powraca, by pożerać Wasz czas spędzany nad kultową produkcją firmy Sega. Zadaniem graczy jest kierowanie poczynaniami sympatycznego niebieskiego jeża, który zbierając złote pierścienie musi dostać się jak najszybciej na „prawą” stronę mapy. Klasyk sprzed 22 lat nieźle się zestarzał – tytuł zoptymalizowany pod urządzenia mobilne w 60 klatkach na sekundę prezentuje się doskonale w widoku panoramicznym i naprawdę wciąga. Jeśli lubicie gry zręcznościowe – musicie w nią zagrać.

—————-

9. Angry Birds EvolutionAngry Birds Evolution
Angry Birds Evolution kontynuuje rozpoczęty przez Angry Birds Action! schemat rozgrywki, mającej miejsce na płaskiej arenie. Zabawa mocno przypomina bilard, w którym musimy posyłać nasze, całkiem zróżnicowane, ptaszyska w stronę wroga w taki sposób, by zadać mu jak największe ilości obrażeń. Na planszy znajdziemy nie tylko różnego rodzaju przeszkadzacze, ale także przedmioty, które warto zebrać. Ładna oprawa audiowizualna przypadnie do gustu zwłaszcza dzieciom.

—————-

10. Pokémon Magikarp JumpPokémon Magikarp Jump
Niemal każda gra z Pokemonami w rolach głównych błyskawicznie staje się popularna. Nie inaczej jest z Pokémon Magikarp Jump, w której kierujemy poczynaniami trenera jednego z najbardziej bezużytecznych i najczęściej prześmiewanych kieszonkowych potworków – Magikarpa. Zadaniem graczy jest branie udziału w walkach karpiów. Walkach na to…. która z ryb skoczy wyżej. Na trening składa się zarówno kolekcjonowanie przedmiotów, karmienie ryb, branie udziału w wydarzeniach losowych i… łowienie kolejnych Magikarpów. Głębszy sens? Brak. Ot niewielka, humorystyczna produkcja, pomagająca zabić czas.

—————-