Najlepsze aplikacje na iOS (Maj 2013)

1. Yahoo Weather
Yahoo WeatherW iTunes znajduje się obecnie wiele widgetów pogodowych. Nie ma jednak chyba drugiego, który cechowałby się estetyką wykonania choćby zbliżoną do Yahoo Weather. Wystarczy jeden gest aby minimalistyczną prognozę pogody przemienić w szczegółową.
Przycisk
2. Strava Cycling
Strava CyclingStrava staje się aplikacją coraz popularniejszą w szeregach rowerzystów i osób biegających. W zestawieniu proponujemy narzędzie dla kolarzy. Spośród innych trackerów wyróżnia je dokładność i system gromadzenia osiągnięć i rywalizowania na poszczególnych trasach.
Przycisk
3. WordPress
WorldPressWordPress to narzędzie, na które nie powinien zostać obojętny żaden bloger. Pozwala ono na zarządzanie treściami blogów opartych o ten właśnie system. Dzięki niemu w kilka chwil opublikujecie nowy post, odczytacie powiadomienia i sprawdzicie statystyki ruchu na stronie.
Przycisk
4. Adobe Photoshop Express
Adobe Photoshop ExpressNie lubicie edytować swoich zdjęć ze smartfonów na ekranach monitorów i wolicie robić to bezpośrednio na urządzeniach mobilnych? Adobe Photoshop Express jest aplikacją dla Was. Posiada ona wprawdzie jedynie ułamek funkcjonalności, w które wyposażono „dojrzalszą” wersję, ale i to wystarcza, aby nadać zdjęciom zupełnie nowego wymiaru.
Przycisk
5. Skyscanner
SkyscannerJedna z najlepszych, o ile nie najlepsza wyszukiwarka połączeń lotniczych. Za jej pośrednictwem bez problemu dokonacie rezerwacji oraz zakupu biletów na wybrany rejs. Niesamowicie przyjazny i miły dla oka interfejs, liczne wykresy i w znakomitej większości przypadków aktualne ceny znacząco odbiegają od tego, do czego podróżujących przyzwyczaiła konkurencja.
Przycisk
6. Moves
MovesZdarza się Wam czasem oderwać od komputera i wyjść z domu? Wybornie! Zastanawialiście się czasem jakie dystanse pokonujecie każdego dnia, miesiąca, czy może każdego roku? Moves to aplikacja, dzięki której policzycie nie tylko ilość wykonywanych kroków, ale także odległości pokonywane w trakcie rutynowych zajęć oraz ćwiczeń. Na osi czasu zaznaczycie również inne aktywności, dzięki czemu będziecie mogli analizować i jeszcze lepiej planować każdy dzień.
Przycisk
7. Awesome Note
Awesome NoteOrganizerów nigdy za wiele, zwłaszcza tych przyjaznych w użytkowaniu i bardzo praktycznych. Awesome Note posiada obie te kluczowe cechy. Najważniejsze aktywności mogą zostać pogrupowane w formie kolorowych zakładek i w formie widgetu wyświetlone na pulpicie. Do notek i list zadań można dołączać zdjęcia, a wszystko to dodatkowo integrować z przejrzystym kalendarzem.
Przycisk
8. Skype
SkypeMówcie co chcecie, ale Skype jest niekwestionowanym liderem i najlepszą propozycją wśród komunikatorów VoIP. Wprawdzie wersje mobilne programu pozostawiają nieco do życzenia, ale posiadacze iOS mają dostęp do i tak bardziej dopracowanej wersji programu, niż użytkownicy Androida. Szkoda tylko, że reklam przybywa, a funkcjonalności… niekoniecznie.
Przycisk
9. Bump
BumpNiewielkie narzędzie o nazwie Bump ma za zadanie ułatwić dzielenie się plikami, takimi jak na przykład zdjęcia i filmy, ze swoimi znajomymi. Aby rozpocząć transfer pomiędzy dwoma urządzeniami wystarczy delikatnie nimi o siebie uderzyć. Sprawą oczywistą jest to, że aplikacja Bump musi być zainstalowana na każdym z urządzeń.
Przycisk
10. Sleep Cycle
Sleep CycleLubicie się wysypiać, ale jednocześnie niemal każdego ranka wstajecie budzeni alarmem budzika? Możecie spróbować wybudzać się w mniej drastyczny sposób przy pomocy aplikacji Sleep Cycle. Przeanalizuje ona Wasz sen i wybudzi w chwili, w której jest on lekki i jego przerwanie nie będzie skutkowało zmęczeniem. Ustawienie alarmu na określoną godzinę daje aplikacji 30-minutowy margines. Trzeba więc uważać, aby nie wstać o pół godziny za późno!
Przycisk
#break#
11. Moldiv
MoldivKolaże ze zdjęć są naprawdę ciekawą formą na zaprezentowanie mini edytorialu, czy też streszczenia wakacyjnego wyjazdu w postaci niewielkiej mozaiki. Dzięki Moldiv przygotujecie taki kolaż w mgnieniu oka! Wystarczy wybrać zdjęcia, następnie ich układ i… gotowe!
Przycisk
12. Budget Today
Budget TodayKażda oszczędna osoba doskonale zdaje sobie sprawę z tego jak ciężko jest co miesiąc nie wydać całej swojej wypłaty. Podstawą jest umiejętne planowanie wydatków. Budget Today pozwala dokładnie je dokładnie analizować i dbać o stan portfela. Spróbujcie korzystać z aplikacji przez dwa – trzy miesiące. Może uda się zaoszczędzić nieco więcej gotówki?
Przycisk
13. GeomasterGeomasterNigdy nie jest za późno na zgłębianie swojej geograficznej wiedzy z czasów liceum. Geomaster jest aplikacją, która w formie quizu udowodni Wam jak mało wiecie o otaczającym Was świecie. Wśród wielu wyzwań znalazły się między innymi odgadywanie stolic państw, flag, krajów z poszczególnych kontynentów i amerykańskich miast.
Przycisk
14. 30/30
30/30Przed Wami zaawansowany terminarz, który pomoże zaplanować każdy dzień co do minuty. Dzięki niemu zaoszczędzicie cenny czas. Apkę w całości obsługuje się za pomocą gestów. Obok każdej aktywności wyświetlany jest czas pozostały na jej ukończenie. Nieubłaganie tykający licznik potrafi zmotywować!
Przycisk
15. Lego Movie MakerLego Movie MakerNie ma chyba na świecie osoby, która nie wiedziałaby czym są klocki Lego. Jeszcze kilka lat temu była to jedna z najbardziej pożądanych zabawek. Teraz, dzięki rozwojowi technologii, każdy z nas może stać się reżyserem filmu z postaciami z klocków Lego w rolach głównych. Proste narzędzie pozwala dobrać ścieżkę dźwiękową, tło i kolory, tekst oraz oczywiście bohaterów. Świetna zabawa, choć wciągająca głównie dla najmłodszych.
Przycisk
16. NASA app
NASA appKolejna aplikacja jest propozycją dla dużych i nieco większych (dorosłych?) dzieci. To prawdziwa encyklopedia wiedzy o kosmosie, przygotowana przez amerykańską agencję kosmiczną NASA. Dzięki niej przeczytacie aktualności i ciekawostki o kosmosie, przejrzycie tysiące zdjęć w wysokiej jakości, a także uzyskacie dostęp do telewizji NASA. Jeżeli interesuje Was tematyka związana z podróżami kosmicznymi, apka na stałe zagości na Waszym urządzeniu mobilym.
Przycisk
17. Stop Motion StudioStop Motion StudiosFilmy tworzone za pomocą techniki stopmotion bywają naprawdę efektowne. Jeśli zawsze chcieliście przygotować takie dzieło, sprawdźcie aplikację Stop Motion Studio, która Wam to zadanie ułatwi. Narzędzie dedykowane kreowaniu tego typu filmów posiada nawet wbudowaną aplikację kamery, oś czasu z poszczególnymi klatkami oraz bogate możliwości dodawania efektów. Aż dziw bierze, że w aplikacji mobilnej zmieszczono aż tyle funkcjonalności!
Przycisk
18. ABS WorkoutABS WorkoutCzym są ćwiczenia ABS wie chyba każdy facet, który na swoim brzuchu chciałby wyhodować kaloryfer. Proponowana aplikacja opisuje jeden z popularniejszych i najbardziej efektywnych treningów tego typu (wiem, bo próbowałem). Jeśli z jakichś powodów nie chcecie trenować z włączonym YouTube (treningi są tam udostępnione), możecie za symbolicznego dolara ściągnąć apkę prosto na swoje urządzenie mobilne z iOS.
Przycisk
19. Appetites
AppetitesLubicie gotować i wyznajecie zasadę, że dobrych przepisów nigdy za wiele? Niechaj uwagę Waszą zwróci aplikacja Appetites, dzięki której uzyskacie dostęp do 40 receptur na ciekawe i urozmaicone potrawy. Każdy przepis jest bogato opisany oraz zilustrowany, co pozwoli nawet totalnemu żółtodziobowi kuchennemu przemienić się w prawdziwego szefa kuchni.
Przycisk
20. How to make paper airplanes
How to make paper airplanesCzy jest wśród nas ktoś kto kiedyś nie próbowałby od niechcenia tworzyć papierowych, latających samolocików? Nie wiem jak Wasze, ale moje nigdy nie przeleciały dalej niż kilka metrów. Opisywana aplikacja jest przewodnikiem budowy kilkunastu ciekawych (i co najważniejsze latających!) papierowych modeli. Ktoś chce sprawdzić który lata najdalej?
Przycisk