Najlepsze aplikacje na Androida i iOS – maj 2017

1. Arrow LauncherArrow Launcher

Rzadko w sklepach z aplikacjami znaleźć można launcher, który byłby nie tylko ładny, funkcjonalny i estetycznie wykonany, ale także darmowy, a przy tym wolny od reklam. Taki jest właśnie Arrow Launcher, który stworzony został przez firmę Microsoft, która tworzy kolejne aplikacje dla systemu Android. Niestety, nie jest to najbardziej zaawansowany z launcherów, jeśli chodzi o personalizację każdego elementu jego wyglądu. Wypróbować go jednak na pewno warto.

—————-NIEDOSTĘPNE NA iOS

2. Realm DefenseRealm Defense

Dawno w naszych zestawieniach nie było żadnej gry typu tower defense. Realm Defense z powodzeniem łączy w sobie aspekt klasycznej obrony za pomocą wież, a także wykorzystania do niej postaci bohaterów, których cechują zróżnicowane umiejętności. Nie zabrakło aspektu rywalizacji z innymi graczami, a także licznych wyzwań do ukończenia.

—————-

3. Wielojęzyczny słownik polskiWielojęzyczny słownik polski

Oto moim zdaniem najlepszy i zarazem najlżejszym słownik offline, który pomoże Wam porozumieć się w trakcie podróży zagranicznych w aż 49 językach! Wolny od reklam, nie wymaga przyznawania mu żadnych uprawnień. Działa szybko, sprawnie i jest naprawdę rozbudowany. Oferuje on nawet możliwość czytania na głos słów w językach obcych, co jest imponujące, zważywszy na to, jak mało miejsca w pamięci zajmuje aplikacja.

—————-

4. Food NetworkFood Network

Lubicie gotować i chcecie mieć zawsze pod ręką tysiące przepisów, pochodzących od utalentowanych kucharzy z Food Network? Proszę bardzo – wszystko to będzie okraszone szczegółowymi opisami, zdjęciami, a także nagraniami wideo. Przepisy są skatalogowane nie tylko na podstawie typów dań, ale także tego, którzy szefowie kuchni są ich autorami. Nie zabrakło możliwości zapisywania ulubionych potraw, a także wyszukiwania najpopularniejszych i najwyżej ocenianych przepisów.

—————-

5. FuelioFuelio

Oto świetna i lekka aplikacja dla osób pragnących notować na bieżąco wydatki na swoje samochody i motocykle. Umożliwia ona szczegółowe zapisywanie i śledzenie kosztów eksploatacji – zarówno jeśli chodzi o dziennik tankowania, jak i wizyty u mechanika. Ponadto, oferuje możliwość synchronizacji pomiędzy urządzeniami i tworzenia kopii zapasowych w popularnych serwisach, takich jak dysk Google.

—————-NIEDOSTĘPNE NA iOS

6. SnapseedSnapseed

Snapseed to jedna z najlepszych (o ile nie najlepsza) aplikacja do mobilnej obróbki zdjęć. Tak, wiem jak to brzmi, ale często chcemy szybko „ulepszyć” fotografię przed wrzuceniem jej do serwisu społecznościowego i niekoniecznie mamy ochotę zgrywać fotkę na komputer i uruchamiać rozbudowany program do obróbki. Snapseed od najnowszej aktualizacji pozwala także na edycję plików RAW!

—————-

7. Booking.comBooking.com

Planujecie spontaniczny nocleg w nieznanym sobie miejscu? Chcecie zobaczyć który hotel lub pensjonat ma najlepsze oceny w okolicy i w którym z nich warto się zatrzymać? Za pośrednictwem oficjalnej aplikacji serwisu Booking.com będziecie mogli to sprawdzić oraz zarezerwować pobyt w niemal dowolnym miejscu na świecie w niesamowicie wygodny sposób! Booking.com oferuje nawet program zniżek dla stałych klientów. Jest to z pewnością absolutnie najlepszy serwis tego typu.

—————-

8. VLCVLC

VLC to jeden z najpopularniejszych i najwyżej ocenianych odtwarzaczy wideo dostępnych na komputery osobiste, który gości także na platformach mobilnych. Jego pełna wersja dostępna jest w sklepach z aplikacjami bez dodatkowych opłat. Odtwarza on zarówno wszystkie najpopularniejsze formaty wideo, jak i plików z napisami. Do tego zajmuje niewiele miejsca i nie obciąża zanadto pamięci RAM w smartfonie. VLC zapowiada również, że rok 2017 przyniesie wariant przeznaczony dla gogli VR, takich jak Oculus Rift, Google Day Dream i HTC Vive.

—————-

9. Twitch.tvTwitch.tv

Jeśli interesujecie się grami komputerowymi i sceną esportową, to na Waszych urządzeniach mobilnych nie powinno zabraknąć aplikacji najlpopularniejszej platformy streamingowej – Twitch. To właśnie dzięki niej oglądać można mnóstwo transmisji z komentarzem z najważniejszych wydarzeń esportowych, poradników, a także gameplayów z najnowszych gier. Apka Twitcha to doskonały sposób na zabicie nudy, a także wzbogacenia swojej wiedzy dotyczącej ulubionych tytułów. Aplikacja obsługuje także funkcję czatu pod filmikami, a więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby wejść w interakcję z innymi członkami społeczności oglądających.

—————-

10. AbsAbs

Lato zbliża się wielkimi krokami. Po wiośnie młodzież szkolną i studentów czekają długie wakacje, a pracujących sezon urlopowy. Nie oszukujmy się: każdy chce się podobać i wyglądać dobrze na plaży. O zadbaniu o swoją formę i figurę warto pomyśleć już teraz. Program ABS – ćwiczenia na mięśnie brzucha to zestaw treningowy podany w bardzo przystępnej, interaktywnej formie. Aplikacja wypełniona jest po brzegi instrukcjami, obrazkami, a także filmikami. Dla leniuchów mamy dobrą informację: zestawy ćwiczeń skomponowane są tak, aby wystarczało im poświęcać zaledwie kilkanaście – kilkadziesiąt minut dziennie.

—————-

11. Clean MasterClean Master

Aplikacja Clean Master nie jest nowa, ale pozostaje po dziś dzień jednym z najlepszych, o ile nie najlepszym narzędziem do robienia porządków w systemie Android. Clean Master pomaga przyśpieszyć działanie Androida, usuwając zbędne pliki, zwalniając pamięć podręczną oraz optymalizując strukturę plików. Narzędzie jest bezpieczne w użytkowaniu i jego obsługa nie przysporzy trudności nawet początkującym. Antywirus zaimplementowany w aplikacji Clean Master jest jednym z najlepszym i najmniej zasobożernych programów tego typu, dostępnych na platformy mobilne.

—————-NIEDOSTĘPNE NA iOS