Najciekawsze premiery gier – luty 2016

 
 
 
 

1. Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm | PC, PS4, XONE
5 lutego
Luty będzie gratką dla prawdziwych fanów anime i mangi spod znaku Naruto. W tym miesiącu pojawi się kolejna odsłona popularnej serii bijatyk tworzonej na ich podstawie. Jak zwykle, do dyspozycji otrzymamy kilka trybów single i multiplayer, w których wcielimy się w wiele rozmaitych postaci znanych z serialu. To pierwsza gra z cyklu, która została stworzona wyłącznie z myślą o ósmej generacji konsol oraz pecetach, w związku z czym, oprawa graficzna znacznie przewyższy to, co możemy podziwiać w anime.
Najciekawsze premiery gier - luty 2016
 


2. XCOM 2 | PC
5 lutego
W czasach dynamicznej, nieustającej akcji, wciąż jest miejsce dla dobrze rozplanowanej i wymagającej taktycznego myślenia rozgrywki. Udowodnia to każda kolejna gra spod szyldu XCOM, tworzona przez studio Firaxis Games. W jej kolejnej, drugiej po restarcie serii, części wracamy do starcia z kosmitami, którym, niestety, udało opanować się Niebieską Planetę. Kontrolę nad nią spróbujemy odzyskać tocząc turowe partyzanckie potyczki, w których udział wezmą resztki oryginalnych sił paramilitarnej organizacji XCOM.
Najciekawsze premiery gier - luty 2016
 


3. Firewatch | PC, PS4
9 lutego
Za tą obiecującą przygodówkę odpowiada niezależne studio Campo Santo, założone przez ludzi, którzy mają za sobą takie produkcje jak BioShock 2 czy The Walking Dead: Season One. W Firewatch wcielimy się w bohatera, który postanowił uciec od swoich problemów i cywilizacji, podejmując się pracy strażnika lasu. Szybko okaże się jednak, że jego spokojne z pozoru zajęcie wcale nie będzie takie spokojne, zwłaszcza że w okolicy zaczną zachodzić tajemnicze zjawiska.
Najciekawsze premiery gier - luty 2016
 


4. Darkest Dungeon | PC
12 lutego
Ta turowa gra typu dungeon crawler roguelite RPG, utrzymana w klimacie mrocznego fantasy z fazy wczesnego dostępu wyszła już 19 stycznia, a teraz będziemy mogli nabyć jej pudełkowe wydanie. Wszyscy, którzy jeszcze jej nie wypróbowali, powinni spodziewać się wypraw do mrocznych podziemi, gdzie psychika bohaterów, poczynaniami których będziemy kierować, zostanie poddana próbie. Uważacie, że dzisiejsze tytuły oferują zbyt niski poziom trudności? Oj, na pewno nie tym razem.
Najciekawsze premiery gier - luty 2016
 


5. Street Fighter V | PC, PS4
19 lutego
Być może nie powinniśmy oczekiwać tu wielkiej rewolucji, zwłaszcza pod kątem grafiki, ale nowy Street Fighter z pewnością będzie dawać mnóstwo frajdy. Jak to zazwyczaj bywa w przypadku bijatyk, łomot spuścimy zarówno sztucznej inteligencji w trybie fabularnym, jak i innym graczom – na współdzielonym ekranie bądź za pośrednictwem sieci.
Najciekawsze premiery gier - luty 2016
 


6. The Walking Dead: Michonne – A Telltale Games Mini-Series | PC, PS3, PS4, X360, XONE, iOS, AND
16 lutego
Miłośnicy epizodycznych przygodówek oraz marki The Walking Dead będą mogli zagłębić się w kolejną historię ze świata opanowanego przez hordy zombie. Tym razem akcja skoncentruje się na losach władającej mieczami wojowniczki Michionne, które do tej pory były owiane pewną tajemnicą. Tytuł opracowała ta sama ekipa, która stoi za poprzednimi odsłonami, czyli mistrz gatunku – Tellale Games. Powinniśmy spodziewać się następnej wciągającej opowieści.
Najciekawsze premiery gier - luty 2016
 


7. Far Cry Primal | PS4, XONE
25 lutego
Nowy Far Cry to z pewnością powiew świeżości dla serii. Jego fabuła przenosi nas 12 tysięcy lat wstecz, do epoki kamienia łupanego. Chociaż ten pomysł wywołuje w środowisku graczy mieszane uczucia, a fakt, że za produkcję tytułu odpowiada Ubisoft nie wróży niczego dobrego, wielu z Was może pozytywnie zaskoczyć. Nie mniej jednak, brak jakiejkolwiek formy zabawy wieloosobowej stanowi w tym przypadku ogromny minus.
Najciekawsze premiery gier - luty 2016
 


8. Grim Dawn | PC
23 lutego
Możecie powiedzieć, że to kolejny diabloklon, ale mroczny klimat tego hack’n’slasha powinien Was zainteresować, zwłaszcza że trzecia część gry Blizzarda od dnia swojej premiery pozostaje nieco nazbyt… cukierkowa. Bardzo pozytywne opinie graczy, którzy wypróbowali go podczas wczesnego dostępu, wydają się mówić same za siebie.
Najciekawsze premiery gier - luty 2016
 


9. Plants vs. Zombies: Garden Warfare 2 | PC, PS4, XONE
25 lutego
W lutym na ekrany monitorów i telewizorów powróci Plants vs. Zombies: Garden Warfare. Druga część pełnej absurdu i humoru wieloosobowej gry akcji pojawi się nieco wcześniej niż się spodziewaliśmy. Ponownie będziemy mogli wziąć udział w odwiecznym konflikcie między roślinami i zombiakami, a tym razem z rąk nieumarłych spróbujemy odbić niewielkie miasteczko o nazwie Suburbia. 14 klas, 100 grywalnych postaci, 24-osobowa gra online i kooperacja dla maksymalnie 4 graczy. Brzmi dobrze, prawda?
Najciekawsze premiery gier - luty 2016
Jak widać, luty prezentuje się naprawdę interesująco. Już wkrótce sklepowe półki wypełnią się kolejnymi gorącymi tytułami. Nie mniej jednak, to dopiero przedsmak tego, co czeka graczy w 2016 roku. Na jakie nadchodzące produkcje Wy czekacie z niecierpliwością? Podzielcie się swoją opinią w komentarzach.