Najciekawsze premiery gier – kwiecień 2018

1. Farm Manager 2018 (PC)

Premiery gierObecnie symulatorów farmy na rynku nie brakuje. Nie dość, że ciągle możecie grać w Farming Simulator 17, to już w czerwcu swojej premiery doczeka się kolejna odsłona serii – Farming Simulator 18. Co więcej, w marcu zadebiutował polski tytuł tego typu – Pure Farming 2018. Już za kilka dni otrzymamy jednak do dyspozycji kolejny rodzimy symulator rolniczy, przygotowany przez łódzkie studio Cleversan Software – Farm Manager 2018. Ciekawe co zaoferuje on względem konkurencji.

Data premiery: 6 kwietnia


2. Extinction (PC, PS4, XONE)

Premiery gierExtinction to ciekawie zapowiadająca się gra przygodowa od studia, które odpowiada między innymi za produkcję Batman: Arkham Knight – Iron Galaxy. Wcielimy się w niej w zwinnego i szybkiego wojownika o imieniu Avil, aby stawić czoła potężnym ogrom, które zagrażają ludzkości. Avil jest jednym ze specjalnie przeszkolonych strażników, których nie pozostało wielu, a którzy jako jedyni są w stanie przeciwstawić się potworom.

Data premiery: 10 kwietnia


3. House Flipper (PC)

Premiery gierW tym miesiącu będziemy mogli wypróbować nie tylko nowy symulator farmy, ale także symulator osoby, która zajmuje się kupnem zniszczonych mieszkań, ich remontowaniem oraz sprzedawaniem ich z zyskiem. House Flipper, bo taką nazwę nosi gra, został stworzony przez polskie studio Empyrean. Wydawca to polska firma PlayWay, która wcześniej wydawała inne symulatory, takie jak Car Mechanic Simulator.

Data premiery: 12 kwietnia


4. Tower of Time (PC, And, iOS)

Premiery gierNo cóż, w tym miesiącu na rynku pojawi się sporo polskich produkcji. Jedną z nich będzie tytuł Tower of Time – gra cRPG osadzona w fantastycznym świecie stojącym na skraju zagłady. Tytuł opracował zespół ze studia Event Horizon. Wcielimy się w niej w pewnego wojownika, a następnie, wraz z drużyną, udamy się do tytułowej wieży, w której być może uda znaleźć nam się klucz do powstrzymania apokalipsy.

Data premiery: 12 kwietnia


5. Yakuza 6: The Song of Life (PS4)

Premiery gierGangsterska seria przygodowych gier akcji, przedstawiająca kulisy działania japońskiego półświatka, zyska wkrótce kolejną odsłonę. Yakuza 6: The Song of Life będzie kontynuować historię przestawioną w poprzednich częściach. Dlatego też ponownie wcielimy się w niej Kazumę Kiryu i spotkamy kilku dobrze znanych bohaterów oraz mieszkańców fikcyjnej dzielnicy Tokio – Kamurocho. Producentem oraz wydawcą tytułu jest firma SEGA.

Data premiery: 17 kwietnia


6. God of War (PS4)

Premiery gierFani Kratosa muszą czekać na kolejną odsłonę serii God of War już od 2013 roku. Na szczęście już w tym miesiącu oczekiwanie to dobiegnie końca. Na rynku pojawi się wtedy bowiem następna część cyklu, której fabuła będzie oparta o mitologię nordycką. Będzie to swoisty restart serii, a zarazem pierwsza gra z serii stworzona z myślą o PlayStation 4. Nie wiemy jak wy, ale my nie możemy się jej doczekać.

Data premiery: 20 kwietnia


7. BattleTech (PC)

Premiery gierBattleTech to stworzona przez studio Harebrained Schemes i wydana przez firmę Paradox Interactive odświeżona wersja gry bitewnej, która zadebiutowała na komputerach osobistych… pod koniec lat 80. XX wieku. Jej akcję osadzono w roku 3025, w świcie, w którym wpływowe domy walczą ze sobą o dominację nad poszczególnymi częściami galaktyki. Co ciekawe, prace nad grą nadzorował sam Jordan Weisman, który odpowiada nie tylko za oryginalne BattleTech (będące planszówką), ale także za serię MechWarrior.

Data premiery: 24 kwietnia


8. Frostpunk (PC)

Premiery gierNiedawno na Conowego mogliście przeczytać o naszychwrażeniach z gry Frostpunk, dowiadując się, żę jest to po prostu bardzo dobry RTS. Oczywiście przed premierą nie należał on do ideałów, ale już wtedy zachęcał swoim klimatem i poziomem trudności. Teraz powinno być jeszcze lepiej. Fani gatunku powinni być zatem zadowoleni.

Data premiery: 24 kwietnia


9. South Park: The Fractured But Whole (Switch)

Premiery gierPosiadacze Nintendo Switch – radujcie się! W drugiej połowie miesiąca będzie mogli wypróbować na waszych konsolach South Park: The Fractured But Whole. Jest to kontynuacja zabawnej gry RPG South Park: Kijek Prawdy, osadzonej w świecie kreskówki South Park. Ponownie wcielamy się tu w dzieciaka, który dopiero co przeprowadził się wraz z rodziną do tytułowego miasteczka. Szybko po rozpoczęciu rozgrywki dołączamy do paczki Cartmana, wraz z którą jako superbohaterowie stawimy czoła złemu Profesorowi Chaosowi.

Data premiery: 24 kwietnia


10. The Forest (PC)

Premiery gierNie wiemy jeszcze, kiedy dokładnie się to stanie, ale w kwietniu The Forest doczeka się pełnoprawnej premiery, co zapowiadali twórcy. Jest to jedna z wielu gier survivalowych, która w ciągu ostatnich kilku lat pojawiła się we Wczesnym Dostępie platformy Steam. Rozgrywka toczy się na wyspie, na której rozbija się samolot z głównym bohaterem i jego synem na pokładzie – wyspie odizolowanej od cywilizacji i zamieszkałej przez kanibalistyczne plemię mutantów. Po wyjściu z Wczesnego Dostępu produkcja otrzyma wsparcie dla kontrolerów, a także inne usprawnienia. Oczywiście, wzrośnie także jej cena, dlatego warto The Forest dodać do swojej biblioteki już teraz.

Data premiery: kwiecień