Najciekawsze premiery gier – kwiecień 2016

 

 

 

 

1. Deponia Doomsday | PC
5 kwietnia
Seria gier osadzonych w zakręconym świecie Deponii miała zakończyć się na trzeciej odsłonie, ale twórcy ulegli prośbom fanów, proszących o część kolejną. Właśnie dlatego w marcu na konsole trafiła Deponia Doomsday. Od teraz tytuł wypróbować będą mogli także posiadacze pecetów. Tym razem, jej główny bohater – Rufus, wybierze się w podróż w czasie i przestrzeni, próbując ocalić rodzinną planetę.
Najciekawsze premiery gier - kwiecień 2016
2. Quantum Break | PC, XONE
5 kwietnia
Jeżeli lubicie seriale, ten tytuł z pewnością został stworzony dla Was, ponieważ właśnie na ich wzór skonstruowano fabułę gry twórców Maxa Payne’a. Śledzimy tutaj losy trójki naukowców, którzy w wyniku wypadku zyskali umiejętność manipulowania czasem. Ten sam wypadek postawił świat na skraju zagłady i niestety, nie każdy z bohaterów będzie chciał go ratować. Warto wspomnieć, że tytuł tej powstał jako ekskluzywny produkt dla platform firmy Microsoft, a na pecetach do jej działania potrzebny będzie system… Windows 10. Macie poczciwego Windowsa 7? Cóż, nie pogracie…
Najciekawsze premiery gier - kwiecień 2016
3. Star Wars: Battlefront – Zewnętrzne Rubieże I PC, PS4, XONE
5 kwietnia
Po Jakku przyszedł czas na drugie duże rozszerzenie do wieloosobowej strzelanki studia DICE. Fanów kultowej sagi powinien zadowolić fakt, że wraz z nim do dyspozycji dostaniemy dwóch nowych bohaterów – Greedo i Nien Numba, a także cztery mapy, które zabiorą nas między innymi do pałacu Jabby oraz do jego garażu z barkami na Tatooine. Poza tym, w grze pojawi się nowy tryb rozgrywki o nazwie Konwój oraz niedostępne wcześniej wyposażenie. Rozszerzenie już jest dostępne dla osób, które posiadają przepustkę sezonową.
Najciekawsze premiery gier - kwiecień 2016
4. DiRT Rally | PC, PS4, XONE
5 kwietnia
Ten tytuł za granicą i w serwisie Steam pojawił się na pecetach już w grudniu i od tego czasu nazywany jest godnym następcą słynnego Colin McRae Rally. Opnie te za sprawą polskiego wydawcy będziemy mogli zweryfikować już wkrótce. Jak się pewnie domyślacie, w tej odsłonie serii twórcy wracają do korzeni, stawiając tym samym na jak najlepsze odwzorowanie rajdów. Dlatego właśnie zmagania prowadzić będziemy na zróżnicowanych trasach, na których natkniemy się na różne, często utrudniające jazdę, warunki pogodowe, a nasze pojazdy będą podlegały często trywialnym uszkodzeniom.
Najciekawsze premiery gier - kwiecień 2016
5. Dark Souls III | PC, PS4, XONE
12 kwietnia
Dark Souls to łatwa gra…  nie powiedział nikt nigdy. Jak sugerują zapowiedzi, również trzecia część serii poziomem trudności będzie w stanie wywoływać niemałą frustrację. Tutaj także przeniesiemy się do mrocznego, fantastycznego i zniszczonego świata, w którym śmierć będzie nam towarzyszyć na każdym kroku. Mimo wielu podobieństw, w tym tytule nie zabraknie nowości, a w tym niespotykanych dotąd przeciwników, technik walki czy samych lokacji. Zapewne to tylko kwestia czasu, zanim i tę produkcję studia From Software zechcą przejść widzowie serwisu Twitch.
Najciekawsze premiery gier - kwiecień 2016
6. Ratchet & Clank  | PS4
12 kwietnia
22 kwietnia na ekrany kin ma zawitać film Ratchet i Clank, oparty na popularnej grze z Play Station 2 o tym samym tytule. Właśnie z tej okazji postanowiono stworzyć nową odsłonę legendarnej platformówki, która stanowi jednocześnie swoisty restart cyklu zapoczątkowanego 13 lat temu. Ponownie będziemy mieli zatem do czynienia z lisem i robotem, którzy tym razem wraz z Kapitanem Qwarkiem i nowymi przyjaciółmi spróbują ocalić galaktykę przed złym Drekiem.
Najciekawsze premiery gier - kwiecień 2016
7. The Banner Saga 2 | PC
19 kwietnia
W The Banner Saga 2 kontynuujemy historię zapoczątkowaną w poprzedniej części gry zainspirowanej mitologią nordycką, natomiast wybory których dokonaliśmy poprzednio wpłyną na to, kto będzie żywy, a kto martwy w sequelu. Tutaj niezmienny pozostaje tryb rozgrywki, polegający na toczeniu turowych potyczek opartych na prostych zasadach, a także charakterystyczny styl graficzny, wzorowany na starych filmach animowanych ze stajni Disneya, który nadaje produkcji. Osoby, które nie miały styczności z pierwowzorem mogą śmiało sięgnąć od razu po tę odsłonę, bowiem jej fabułę zaprojektowano tak, by była zrozumiała także dla nich.
Najciekawsze premiery gier - kwiecień 2016
8. Alice VR | PC
30 kwietnia
Idea eksploracyjnej gry przygodowej Alice VR  narodziła się w kwietniu 2015 roku, gdy polskie Carbon Studio wzięło udział w konkursie VR Jam zorganizowanym przez firmę Oculus i Unity. Studio przygotowało krótką grę eksploracyjną A.L.I.C.E. na okulary Samsung Gear VR. Po zakwalifikowaniu się do finału konkursu i otrzymaniu wielu pozytywnych opinii, Carbon Studio postanowiło rozwinąć ideę A.L.I.C.E., co zapoczątkowało prace nad grą ALICE VR, tym razem skierowaną na komputery osobiste wyposażone w okulary Oculus Rift. Miejmy nadzieję, że bez zestawu gogli będzie grało się równie przyjemnie jak z nimi.
Najciekawsze premiery gier - kwiecień 2016To wszystkie warte uwagi kwietniowe tytuły. Jak widać, znajdzie się w śród nich coś zarówno dla fanów RPG, przygodówek, platformówek, jak i strzelanek, a nawet gier wyścigowych.