Najciekawsze premiery filmowe – sierpień 2018

3 sierpnia

1. Ant-Man i Osa (Ant-Man and the Wasp)Ant-Man and the Wasp

Gatunek: Akcja, Sci-Fi
Reżyseria: Peyton Reed
Scenariusz: Andrew Barrer, Gabriel Ferrari
Obsada: Paul Rudd, Evangeline Lilly, Michael Peña
Produkcja: USA, Wielka Brytania
Scott Lang boryka się z konsekwencjami swoich życiowych wyborów tak w roli superbohatera, jak i ojca. Kiedy stara się pogodzić życie rodzinne z obowiązkami Ant-Mana, Hope van Dyne i dr Hank Pym powierzają mu kolejną pilną misję. Scott musi ponownie założyć kostium Ant-Mana i nauczyć sie walczyć u boku Osy, aby wspólnie odkryć sekrety z przeszłości.


2. Nieposłuszne (Disobedience)Disobedience

Gatunek: Melodramat
Reżyseria: Sebastián Lelio
Scenariusz: Sebastián Lelio, Rebecca Lenkiewicz
Obsada: Rachel Weisz, Rachel McAdams
Produkcja: Irlandia, USA, Wielka Brytania
Ronit mieszka w Nowym Jorku, jest wziętą fotografką i obraca się w artystycznych kręgach. Nagła wieść o śmierci ojca sprowadza ją do rodzinnego Londynu i ortodoksyjnej, żydowskiej społeczności, która kiedyś była jej domem, ale z której jako nastolatka została wygnana z powodu niemoralnego zachowania. Wspomnienia tamtych wydarzeń wracają, kiedy Ronit spotyka na miejscu swoją pierwszą miłość. Esti, kiedyś równie niepokorna, co Ronit, dziś jest nauczycielką i przykładną żoną rabina. Okazuje się jednak, że mimo czasu, jaki upłynął, dawna namiętność nie wygasła, a uczucia kobiet nie straciły nic ze swojej siły. Tym razem Ronit i Esti – wbrew wszystkim zasadom – postanowią zawalczyć o swoją miłość.

 

10 sierpnia

3. Mission: Impossible – FalloutMission: Impossible - Fallout

Gatunek: Sensacyjny
Reżyseria: Christopher McQuarrie
Scenariusz: Christopher McQuarrie
Obsada: Tom Cruise, Henry Cavill, Alec Baldwin
Produkcja: USA
Konsekwencje zakończonej niepowodzeniem misji IMF może odczuć cały świat. Aby zapobiec katastrofie, Ethan Hunt i jego zespół muszą stanąć do wyścigu z czasem.


4. Człowiek, który zabił Don Kichota (The Man Who Killed Don Quixote)The Man Who Killed Don Quixote

Gatunek: Przygodowy, Sci-Fi
Reżyseria: Terry Gilliam
Scenariusz: Terry Gilliam, Tony Grisoni
Obsada: Adam Driver, Jonathan Pryce, Olga Kurylenko
Produkcja: Hiszpania, Portugalia, Wielka Brytania
Znudzony reżyser reklam (Adam Driver) zostaje wysłany na plan filmowy do Hiszpanii. Na skutek zaskakującego zbiegu wydarzeń trafia do małej wioski, gdzie jeden z mieszkańców (Jonathan Pryce) żyje w przekonaniu, że jest… Don Kichotem. Obu bohaterów połączy wkrótce seria zwariowanych przygód, które jednemu z nich pozwolą przewartościować swoje życie, a drugiemu zrealizować pozornie nierealne marzenia.


5. Jak rozmawiać z dziewczynami na prywatkach (How to Talk to Girls at Parties)How to Talk to Girls at Parties

Gatunek: Komedia rom., Sci-Fi
Reżyseria: John Cameron Mitchell
Scenariusz: Philippa Goslett, John Cameron Mitchell
Obsada: Nicole Kidman, Elle Fanning, Alex Sharp
Produkcja: USA
Brytyjskie przedmieścia w późnych latach 70. ubiegłego wieku, czasach narodzin punka. Enn jest typowym nastolatkiem, który chce założyć zespół i mieć dziewczynę. Na to ostatnie jest szansa, kiedy na imprezie poznaje eteryczną Zan. Dziewczyna uważa, że punk pochodzi z innej planety. Wygląda na to, że coś jest na rzeczy.

 

17 sierpnia

6. Krzysiu, gdzie jesteś? (Christopher Robin)Christopher Robin

Gatunek: Familijny
Reżyseria: Marc Forster
Scenariusz: Alex Ross Perry
Obsada: Ewan McGregor, Hayley Atwell
Produkcja: USA
Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie! Gdy mały Krzyś dorósł i znalazł się na życiowym zakręcie, jego wierni towarzysze dzieciństwa – Kubuś, Prosiaczek, Kłapouchy i Tygrysek – wyruszają ze Stuwiekowego Lasu do Londynu, by przypomnieć mu magię dzieciństwa.


7. 303. Bitwa o Anglię (Hurricane: Squadron 303)Hurricane: Squadron 303

Gatunek: Dramat, Wojenny
Reżyseria: David Blair
Scenariusz: Alastair Galbraith, Robert Ryan
Obsada: Iwan Rheon, Milo Gibson, Marcin Dorociński
Produkcja: Polska, Wielka Brytania
Jest rok 1940. Władze i ludność Wielkiej Brytanii z rosnącym przerażeniem patrzą na inwazję niemieckiej armii na Europę. Rozpoczyna się bitwa o Anglię, w której doskonale wyszkoleni i doświadczeni piloci Luftwaffe zaciekle atakują alianckie samoloty RAFu. Z pomocą przybywają doborowi polscy lotnicy: Jan Zumbach, Witold Urbanowicz, Mirosław Ferić i Witold „Tolo” Łokuciewski. To weterani, którzy pragną walczyć w obronie swojej ojczyzny nawet poza jej granicami. Początkowa nieufność Brytyjczyków musi ustąpić wielkiemu szacunkowi, jakim Anglicy zaczynają darzyć polskich pilotów. Tak powstaje Dywizjon 303 imienia Tadeusza Kościuszki, który okazał się być najskuteczniejszym oddziałem powietrznym w trakcie bitwy o Anglię. Bohaterom przypisuje się zestrzelenie ponad 120 niemieckich samolotów – to wynik, jakiego nie udało się osiągnąć żadnemu innemu powietrznemu dywizjonowi.


8. Slender ManSlender Man

Gatunek: Horror
Reżyseria: Sylvain White
Scenariusz: David Birke, Victor Surge
Obsada: Javier Botet, Joey King
Produkcja: USA
Małe miasteczko w Massachusetts, cztery uczennice przystępują do rytuału, mającego zdemaskować Slender Mana, postać żyjącą w tradycyjnych przekazach ludowych. Kiedy jedna z nich znika w tajemniczych okolicznościach, zaczynają podejrzewać, że może jednak Slender Man istnieje naprawdę, a ich koleżanka właśnie stała się jego ofiarą…


9. Szpieg, który mnie rzucił (The Spy Who Dumped Me)The Spy Who Dumped Me

Gatunek: Komedia, Akcja
Reżyseria: Susanna Fogel
Scenariusz: David Iserson, Susanna Fogel
Obsada: Mila Kunis, Kate McKinnon, Gillian Anderson
Produkcja: USA
Audrey jest uroczą, ale raczej zwyczajną dziewczyną. Nie w głowie jej szalone przygody, ryzykowne postępki, spontaniczne porywy. Jej największą ekstrawagancją jest przyjaźń ze zwariowaną i nieprzewi­dywalną Morgan. Życie obu dziewczyn zostanie wywrócone do góry nogami, gdy okaże się, że były chłopak Audrey jest tajnym superagen­tem, którego tropem podąża oddział zawodowych zabójców. Na skutek fatalnego zbiegu okoliczności Audrey i Morgan będą świadkami strze­laniny, po której zostaną im w mieszkaniu dwa trupy i pen drive z super-tajnymi informacjami, których poszukują wszystkie wywiady świata. Żeby ratować skórę i świat dziewczyny będą musiały z dnia na dzień zmienić tożsamość, zwiać do Europy i stanąć do walki z armią facetów, którzy już wkrótce poczują na własnej skórze, że nie ma sensu zgrywać Bonda w walce z zakochaną kobietą.

Kolejne premiery filmowe znajdziecie na drugiej stronie artykułu

#break#

10. Do zobaczenia w zaświatach (Au revoir là-haut)Au revoir là-haut

Gatunek: Dramat
Reżyseria: Albert Dupontel
Scenariusz: Albert Dupontel, Pierre Lemaître
Obsada: Nahuel Pérez Biscayart, Albert Dupontel, Laurent Lafitte
Produkcja: Francja
Listopad 1918 roku, koniec I wojny światowej. Kilka dni przed zawieszeniem broni Edward Péricourt, niegdyś wzięty artysta, ratuje życie skromnemu urzędnikowi – Albertowi Maillardowi. Wcześniej mężczyźni nie mieli ze sobą nic wspólnego, jednak wojna i absurdalny rozkaz porucznika Pradelle splatają ich losy. Już jako weterani bohaterowie orientują się, że dla powojennej Francji takie ludzkie wraki jak oni są tylko kłopotem. Dodatkowo Pradelle ma zamiar zbić fortunę na zwłokach ofiar wojennych. Wtedy w przyjaciołach odzywa się duch walki o sprawiedliwość. Czy ich zemsta będzie słodka i pomoże upamiętnić prawdziwych bohaterów narodu…?


11. Człowiek delfin (Dolphin Man)Dolphin Man

Gatunek: Dokumentalny
Reżyseria: Lefteris Charitos
Scenariusz: Yuri Averov, Lefteris Charitos
Obsada: Jean-Marc Barr
Produkcja: Francja, Grecja, Japonia, Kanada
Jacques Mayol to jeden z największych nurków w historii, wielokrotny rekordzista świata w nurkowaniu głębinowym, określany mianem człowieka delfina, teoretyk i pasjonat nurkowania, filozof, którego życie stało się inspiracją kultowego filmu Luca Bessona „Wielki błękit” (do którego Mayol współtworzył scenariusz). Był pierwszym wolnym nurkiem, który zszedł na głębokość 100 metrów, a jego koncepcja jedności człowieka z oceanem, w tym z delfinami, przedstawiona w biograficznej książce „Homo Delphinus” jest podstawą dla wszystkich nurków głębinowych. Oparty na unikalnym archiwum Mayola film portretuje jego życie i filozofię. Udajemy się w fascynującą podróż do podwodnego świata, zanurzając się w zmysłowym i transgranicznym doświadczeniu swobodnego nurkowania. Podróżujemy przez Japonię, Mami, Marsylię, wyspy Caicos, Kalymnos i Elbę, które w sposób znaczący wpłynęły na biografię Mayola. Narratorem filmu jest Jean-Marc Barr – odtwórca roli Mayola w filmie „Wielki błękit”.

 

24 sierpnia

12. The MegThe Meg

Gatunek: Akcja, Sci-Fi
Reżyseria: Jon Turteltaub
Scenariusz: Belle Avery, Dean Georgaris
Obsada: Jason Statham, Bingbing Li, Rainn Wilson
Produkcja: USA
Pięć lat wcześniej ekspert od nurkowania, komandor Jonas Taylor, napotkał nieznane zagrożenie w niezbadanych głębinach Rowu Mariańskiego, które zmusiło go do przerwania wykonywanej misji i pozostawienia części swojej załogi. To tragiczne w skutkach zdarzenie doprowadziło do jego zwolnienia ze służby w atmosferze skandalu. Jednak tym, co ostatecznie zrujnowało jego karierę, małżeństwo i odebrało mu reszki honoru, była niczym niepoparta, niewiarygodna historia o przyczynie katastrofy. Taylor utrzymywał, że jego jednostkę zaatakowało gigantyczne, ponad 20-metrowe stworzenie, którego gatunek miał wyginąć ponad milion lat temu. Jednak kiedy na dnie oceanu osiada uszkodzona łódź podwodna z byłą żoną komandora pośród członków załogi, to właśnie on otrzymuje telefon. Chwytając szansę przywrócenia dobrego imienia czy też porywając się na samobójczą misję, Jonas musi stawić czoła swoim lękom i zaryzykować życie swoje oraz każdego członka załogi uwięzionego w głębinach, zadając sobie jedno pytanie: Czy to możliwe, że Carcharodon Megalodon — największy morski drapieżnik, jaki kiedykolwiek istniał, nadal żyje… i poluje na kolejne ofiary?


13. Mroczne umysły (The Darkest Minds)The Darkest Minds

Gatunek: Thriller, Sci-Fi
Reżyseria: Jennifer Yuh Nelson
Scenariusz: Chad Hodge, Alexandra Bracken
Obsada: Amandla Stenberg, Mandy Moore
Produkcja: USA
Gdy młodzi ludzie w tajemniczy sposób nabywają niezwykle silnych mocy, rząd uznaje ich za zagrożenie i skazuje na pobyt w zamknięciu. Szesnastoletnia Ruby, której moce nie mają sobie równych, ucieka z obozu i dołącza do grupy zbiegłych nastolatków, szukających bezpiecznej przystani. Wkrótce członkowie grupy uświadamiają sobie, że w świecie, w którym dorośli u władzy dopuścili się zdrady wobec nich, ucieczka nie wystarczy. Postanawiają utworzyć ruch oporu i wykorzystać dane im moce, by wziąć przyszłość w swoje ręce.


14. Pod ciemnymi gwiazdami (Beast)Beast

Gatunek: Dramat, Thriller, Romans
Reżyseria: Michael Pearce
Scenariusz: Michael Pearce
Obsada: Jessie Buckley, Johnny Flynn, Geraldine James
Produkcja: Wielka Brytania
Młoda dziewczyna zakochuje się w nieznajomym chłopaku, który w środku lata pojawia się w nadmorskim miasteczku akurat, gdy zaczyna się seria tajemniczych zabójstw. Moll odkrywa nareszcie, jak smakuje wolność oraz czym są namiętność i pożądanie. Ale kiedy Pascal staje się głównym podejrzanym w sprawie zaginionych kobiet, którą żyją lokalna policja i społeczność, dziewczyna będzie musiała podjąć decyzje, od których nie będzie już odwrotu. Od tego momentu nie zatrzyma się przed niczym, aby osiągnąć to, czego pragnie i dowie się, do czego jest zdolna.

 

31 sierpnia

15. Bez litości 2 (The Equalizer 2)The Equalizer 2

Gatunek: Thriller, Akcja
Reżyseria: Antoine Fuqua
Scenariusz: Richard Wenk
Obsada: Denzel Washington, Pedro Pascal
Produkcja: USA
Emerytowany tajny agent Robert McCall (Denzel Washington) powraca, by w wyszukany, charakterystyczny dla siebie sposób, walczyć o sprawiedliwość. Jest nieustraszony, inteligentny, a jego sprawność fizyczna sprawia, że dostaje to, czego chce. A chce sprawiedliwości.


16. Dywizjon 303Dywizjon 303

Gatunek: Wojenny
Reżyseria: Denis Delić
Scenariusz: Zdzisław Samojłowicz, Krzysztof Burdza
Obsada: Piotr Adamczyk, Maciej Zakościelny, Cara Theobold
Produkcja: Polska, Wielka Brytania
Film „Dywizjon 303” to prawdziwa historia polskich asów przestworzy, inspirowana bestsellerem Arkadego Fiedlera o tym samym tytule. Polscy lotnicy, początkowo niedoceniani i wyśmiewani, stają się legendą. W ramach Królewskich Sił Powietrznych Wielkiej Brytanii (RAF-u) tworzą elitarną jednostkę – Dywizjon 303, który nie ma sobie równych. W czasach, gdy każdy dzień mógł być ostatnim, nie wahali się wykonywać ewolucji powietrznych na granicy szaleństwa. Nikt nie latał tak jak oni. Ich ponadprzeciętne umiejętności i niezwykły patriotyzm mogą być przykładem dla kolejnych pokoleń Polaków, czym jest prawdziwe bohaterstwo. Film opowiada nie tylko o spektakularnych akcjach, w których brali udział podczas Bitwy o Anglię, ale pokazuje również ich życie prywatne. Kogo kochali, kogo stracili i za kim tęsknili.


17. Rozpruci na śmierć (The Happytime Murders)The Happytime Murders

Gatunek: Komedia kryminalna
Reżyseria: Brian Henson
Scenariusz: Todd Berger, Erich Hoeber
Obsada: Melissa McCarthy, Maya Rudolph
Produkcja: USA
W świecie zamieszkanym przez ludzi i kukiełki grasuje seryjny morderca. Na ofiary wybiera dawne gwiazdy legendarnego telewizyjnego show. Wszyscy denaci to kukiełki. Początkowo śledztwo w tej sprawie samotnie prowadzi były detektyw – pluszowy Jim. Żaden człowiek bowiem nie zawraca sobie głowy niedolą swych fastrygowanych sąsiadów. Jednak gdy sprawa staje się głośna, Jim otrzymuje wsparcie w postaci nieokiełznanej, niegrzecznej i niesympatycznej detektyw Edwards. Ta pomoc okaże się tak męcząca, że Jimowi zaczną puszczać nerwy, a nawet szwy. A to dopiero początek, bo rozpruwacz nie zwalnia tempa…