Najbardziej dochodowy produkt rozrywkowy w historii to kultowa gra!

Grand Theft Auto V to najbardziej dochodowy produkt wszechczasów w historii branży rozrywkowej. Co ciekawe nie jest to wcale najlepiej sprzedająca się gra! GTA V, które sprzedano w ponad 90 milionów egzemplarzy zarobiło do tej pory więcej, niż sprzedany w 144 milionach sztuk Minecraft oraz Tetris, który znalazł 170 milionów nabywców.
Swój sukces Grand Theft Auto V nie zawdzięcza swojej singlowej odsłonie. Na tak dobry wynik kultowej gry zapracowało Grand Theft Auto Online, w które grają obecnie miliony graczy na całym świecie. To właśnie oni, wydający swoje pieniądze na różnego rodzaju przedmioty kosmetyczne sprzedawane poprzez system mikrotransakcji, pozwolili osiągnąć Rockstartowy przychód ze sprzedaży swojego dzieła na niebagatelnie wysokim poziomie 6 miliardów dolarów.
Do tej pory najbardziej dochodowym produktem branży rozrywkowej był dobrze znany zwłaszcza starszej części czytelników film Przeminęło z Wiatrem. Biorąc pod uwagę zmianę wartości dolara na przestrzeni lat oraz rosnącą inflację, film ten wygenerował ekwiwalent kwoty 3.4 miliarda dolarów. Na kolejnym miejscu podium znajduje się film Avatar (3 mld dolarów), a na czwartym IV Epizod Gwiezdnych Wojen (2.83 mld).
Analityc sugerują, że żadna inna gra nie powtórzy kolosalnego sukcesu sprzedażowego Grand Theft Auto V, nawet jej następca. Trudno w to wierzyć, biorąc pod uwagę to, jak bardzo gracze lubią być „dojeni” poprzez mikrotransakcje w grach i jak daleko idąca jest ich tolerancja w tej kwestii, choć… przykład Star Wars Battlefront II pokazał, że cierpliwość graczy może powoli się kończyć.