Na Steam jednocześnie zalogowało się ponad 18 milionów graczy

Popularność gier komputerowych rośnie lawinowo z roku na rok. Dowodem na to jest nie tylko gwałtowny rozwój sceny e-sportowej, ale także wyniki sprzedaży najpopularniejszych gier oraz statystyki użytkowania platform dystrybucji cyfrowej, takich jak choćby Steam. To właśnie na Steamie pobito właśnie dwa imponujące rekordy.
Valve poinformowało, że 6 stycznia 2018 roku na platformie Steam jednocześnie zalogowanych było nieco ponad 18.5 miliona graczy. Nie ma co ukrywać – rok 2018 zaczął się wręcz świetnie dla platformy Valve. Jeśli przedstawione wyżej liczby porównacie do wyników z tego samego okresu w zeszłym roku zobaczycie, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy liczba jednoczesnych użytkowników Steama wzrosła aż o 30 procent.
Większość wzrostu miała miejsce w drugiej połowie 2017 roku. Widać to na poniższym wykresie. W kwietniu rekordowa liczba jednocześnie zalogowanych użytkowników wzrosła do 14 milionów, we wrześniu do 15 milionów, w październiku do 16 milionów, a w listopadzie do 17 milionów. Dwa dni temu osiągnęła ona ponad 18,5 miliona. Nic nie wskazuje na to, aby wzrost miał spowolnić.SteamJeśli patrzeć na obecny trend wzrostowy, to w kwietniu bieżącego roku powinno w jednej chwili zalogowanych być ponad… 20 milionów użytkowników Steama.
Inny rekord związany jest z liczbą użytkowników jednocześnie grających w różne gry. 6 stycznia w tym samym momencie grało ponad 7 milionów użytkowników Steama, z czego aż 3.16 miliona stanęło w szranki w produkcji PlayerUnknown’s Battlegrounds, której rosnąca popularność jest wręcz niewyobrażalna.
Jeżeli chcecie dokładniej poznać przedstawione dane, zachęcamy Was do przejścia tutaj. Jak myślicie, jak bardzo omówione liczby wzrosną w ciągu kilku następnych miesięcy?
 
 

Źródło:SteamDB