Na Far Cry 5 i The Crew 2 poczekamy dłużej, niż zapowiadano

Fani serii Far Cry będą musieli poczekać na jej kolejną odsłonę trochę dłużej, niż się spodziewali. Far Cry 5 zadebiutuje na komputerach osobistych, PlayStation 4 oraz Xboxach One 27 marca, czyli miesiąc później, niż Ubisoft zapowiadał w maju tego roku. Studio Ubisoft Montreal wykorzystać dodatkowy czas, aby odpowiednio dopracować tytuł. W skrócie, po prostu nie jest on gotowy na debiut w lutym.
Far Cry 5 zabierze graczy do amerykańskiego stanu Montana, gdzie będą musieli przeciwstawić się groźnej sekcie o nazwie Brama Edenu i jej liderowi – Josephowi. Członkowie sekty przejęli kontrolę nad fikcyjnym Hrabstwem Hope, ale jego mieszkańcy nie zamierzają poddać się bez walki.

Po raz pierwszy w historii serii w Far Cry 5 gracze będą mieli możliwość stworzenia własnego bohatera głównego. Kampanię będzie można przejść w pojedynkę lub wraz ze znajomym, za sprawą trybu kooperacji. Grając w pojedynkę będziemy mieli asystę w postaci maksymalnie trzech sojuszników, a także różnorakich… zwierząt. Wszystkie bronie i pojazdy dostępne w grze będzie można w bardzo szerokim zakresie modyfikować – ciekawi jesteśmy co z tego wyniknie.
Far Cry 5 nie jest jedyną grą związaną z Ubisoftem, której premierę opóźniono. Ten sam los spotkał The Crew 2, którego zapowiadany marcowy debiut przesunięto na „pierwszą połowę następnego roku fiskalnego”. Twórcy ze studia Ivory Tower chcą poświęcić dodatkowe miesiące na przeprowadzenie kolejnych testów i zebranie opinii graczy.

The Crew 2 ma być kontynuacją udanej wieloosobowej gry wyścigowej z otwartym światem, która zadebiutowała w 2014 roku. Ubisoft jest jej wydawcą.
Miejmy nadzieję, że dodatkowy czas, który ma zostać poświęcony obydwu grom, nie zostanie zmarnowany. Jeżeli tak się stanie, gracze mogą nie pozostawić na ich twórcach suchej nitki.

Źródło:Ubiblog