Na co ludziom iPad?

Tablety stanowią jedną z najbardziej popularnych obecnie kategorii urządzeń przenośnych. Według zamierzeń twórców miały to być urządzenia uniwersalne, służące zarówno do pracy, jak i nauki i zabawy. Jak jest w rzeczywistości?
Firma Consumer Intelligence Research Partners przeprowadziła badania rynku, których celem było stwierdzenie czy iPady są urządzeniami wykorzystywanymi w celach biznesowych.
Z opublikowanego raportu dowiadujemy się, że od 27 do 40% użytkowników korzysta z nich do surfowania po Internecie, grania w gry, przeglądania zdjęć czy oglądania filmów i słuchania muzyki. Do celów biznesowych iPada używa około 13% użytkowników. W przypadku nowego iPada liczba ta jest większa o około 3%.
Osoby używające iPada przede wszystkim do pracy decydują się zwykle na zakup urządzeń, które mogą pochwalić się większą pojemnością. Nie zauważono natomiast związku pomiędzy korzystaniem z iPadów do celów biznesowych, a wyborem między modelami 3G/4G i WiFi.
Co ciekawe, mimo że Apple ma do zaoferowania posiadaczom iPadów naprawdę wiele różnych aplikacji, jedynie 4% użytkowników uważa je za naprawdę istotny element. Podobnie jest z robieniem zakupów przez Internet – robi to mniej, niż 4% posiadaczy iPada.
Wnioski? Producenci tabletów oddali nam w ręce urządzenia wszechstronne i wielofunkcyjne, ale najwyraźniej jeszcze nie dorośliśmy do ich używania.

Źródło: Electronista, eWeek