MWC 2016: nowe 4,7-calowe tablety dla kurierów Panasonic Toughpad

Postanowiliśmy napisać także o nowince w postaci… niewielkich tabletów dla kurierów, pracowników poczty oraz magazynierów, które zaprezentował na MWC Panasonic. Urządzenia wydają się mieć naprawdę mnóstwo funkcji przydanych osobom pracującym w tych zawodach.
Nowe modele mini tabletów Panasonic Toughpad zostały zaprojektowane z myślą o zwiększeniu efektywności pracowników mobilnych. Umożliwiają wygodną obsługę w jednej ręce, dzięki niewielkiej wadze i kompaktowych rozmiarach, a dodatkowym udogodnieniem jest czytnik kodów kreskowych. Został on odchylony pod takim kątem, by podczas skanowania użytkownik mógł cały czas obserwować ekran urządzenia. Ponadto tablety zapewniają realizację połączeń głosowych i bezprzewodową transmisję danych oraz ułatwiają pisanie na urządzeniu za sprawą pasywnego oraz aktywnego rysika. Dzięki temu nowe modele Panasonic Toughpad znajdą zastosowanie wśród pracowników poczty, firm kurierskich, magazynów, a także wśród profesjonalistów z branży handlowej, produkcyjnej oraz służb ratowniczych.
„Dzięki specjalnie wyprofilowanemu czytnikowi kodów kreskowych i wyjątkowo małej wadze, niższej o około 50 g od konkurencyjnych 4,7-calowych modeli, Panasonic Toughpad FZ-F1 i FZ-N1 wyznaczają nowe standardy na rynku przenośnych tabletów” – mówi Jan Kaempfer, General Manager Marketing w Panasonic Computer Product Solutions. „Najnowsze urządzenia uzupełniają ofertę popularnych 5-calowych tabletów Toughpad FZ-E1 i FZ-X1 oraz ich specjalistycznych wersji, sygnowanych certyfikatem ATEX. Projektując nowe modele jak zawsze mieliśmy na uwadze potrzeby naszych klientów i jak najwyższą jakość wykonania” – dodaje Jan Kaempfer.
Czytnik kodów kreskowych 1D/2D, który w nowych modelach Toughpad jest odchylony do dołu gwarantuje ponoć odczuwalną poprawę wydajności. Jego wyprofilowanie sprawia, że użytkownicy nie muszą przekręcać urządzenia ani zginać ręki podczas skanowania, co zmniejsza ryzyko przeciążenia mięśni lub stawów
i jednocześnie pozwala czytać z ekranu urządzenia podczas skanowania, przyspieszając tym samym
np. proces dostawy przesyłki czy też inwentaryzację. Ponadto w modelach FZ-F1 i FZ-N1 przyciski aktywujące czytnik kodów kreskowych zostały umieszczone po obu stronach urządzeń, co znacznie ułatwia pracę zarówno osobom prawo-, jak i leworęcznym.
Tablety FZ-F1 i FZ-N1 gwarantują doskonałą widoczność za sprawą wyświetlacza HD o przekątnej 4,7-cala, który jest wyposażony w powłokę antyrefleksyjną i umożliwia pracę nawet w warunkach bardzo silnego nasłonecznienia. Ekran można także obsługiwać w grubych rękawicach roboczych oraz za pomocą opcjonalnego rysika pasywnego (Passive Pen) lub aktywnego (Active Pen). Oba dają możliwość składania podpisów na ekranie tabletu, które następnie są zapamiętywane i rozpoznawane przez urządzenie.Panasonic Toughpad FZ-F1 i FZ-N1 Transmisja danych oraz realizacja połączeń głosowych odbywają się za pośrednictwem sieci 4G LTE/3G. Prowadzenie rozmów jest niezwykle wygodne dzięki cienkiej jak na tego typu urządzenia obudowie o grubości 16,3 mm, wbudowanym trzem mikrofonom, które wyposażone są w technologię tłumienia szumów, a także za sprawą dwóch wbudowanych głośników, które umożliwiają komfortową słyszalność nawet w otoczeniu hałasu o natężeniu do 100 dBA.
Kolei komunikację bezprzewodową zapewniają moduły WiFi, Bluetooth i NFC, a dobrej jakości materiały zdjęciowe i wideo mogą być sporządzane dzięki kamerom – tylnej o rozdzielczości 8 MP oraz przedniej 5 MP. Co więcej, jednostki zostały wyposażone w porty micro USB, wejście na karty micro SD oraz dwa gniazda micro SIM. Zarówno FZ-F1 i FZ-N1 wyposażone są w dwa gniazda micro SIM. Jednak w każdym przypadku tylko jedna karta SIM jest aktywna. Istnieje możliwość przełączenia na drugą kartę SIM poprzez GUI, wówczas druga znajdować się będzie w stanie czuwania.
Nowe modele Panasonic Toughpad różni od siebie system operacyjny – model FZ-F1 działa w oparciu
o system Windows i jako jedno z pierwszych urządzeń dostępny jest z wersją Windows 10 IoT Mobile Enterprise. Drugi model – FZ-N1 wyposażony został w system Android 5.1.1, który obejmuje funkcję Android for Work. Umożliwia ona oddzielenie aplikacji i danych biznesowych od osobistych, co znacznie ułatwia pracę na urządzeniu oraz jego ochronę. Z kolei wysoką wydajność obu tabletom zapewnia najnowszy, czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon, a także 2 GB pamięci RAM i 16 GB pamięci Flash.Panasonic Toughpad FZ-F1 i FZ-N1 Standardowa bateria w nowych Toughpadach FZ-F1 i FZ-N1 oferuje do 8 godzin ciągłego działania (warunki pomiaru czasu pracy baterii: bezprzewodowa sieć LAN włączona, stały dostęp do serwera w trakcie przeglądania stron www, przewijanie co sekundę; zmiana strony co 30 sekund, pobieranie danych co 30 sekund.). Opcjonalnie możliwe jest również wykorzystanie baterii o zwiększonej pojemności, dzięki czemu urządzenia mogą funkcjonować do 16 godzin bez przerwy. Dodatkowo baterie mogą być wymieniane w trybie HotSwap (bez wyłączania urządzenia), co eliminuje przestoje w pracy.
Nowe modele rozszerzono o szereg dodatkowych akcesoriów. Należą do nich m.in. paski na rękę, uchwyty, stacje dokujące, kabury, dodatkowe baterie oraz stacjonarne ładowarki. Co ważne, oferowane wraz
z nowymi modelami zasilacze AC i DC są kompatybilne z dostępnymi już jednostkami Panasonic Toughpad
FZ-E1 i FZ-X1.
Przenośne tablety Panasonic Toughpad FZ-F1 i FZ-N1 będą mogły być obsługiwane również w pojazdach, dzięki dedykowanej tym modelom stacji dokującej, stworzonej przez zespół Panasonic Global Docking Solutions . Została ona zaprojektowana tak, by bez problemu można ją było obsługiwać za pomocą jednej ręki. Wykorzystano przy tym materiały kompozytowe, dzięki czemu stacja jest lekka i wytrzymała.
Pomimo niskiej wagi i ergonomii nowych tabletów Panasonic, są one w pełni wytrzymałe na upadek
z wysokości do 1,8 metra. Co więcej, wyróżnia je stopień ochrony IP67, który oznacza odporność na kurz
i zanurzenie w wodzie.
Panasonic Toughpad FZ-N1 Android 5.1.1 będzie dostępny w sprzedaży od czerwca 2016 roku, zaś Panasonic Toughpad FZ-F1 z systemem Windows 10 IoT Mobile Enterprise do sprzedaży trafi w drugiej połowie roku. Oba urządzenia będą dostępne w całej Europie i objęte standardową 3 letnią gwarancją.
Więcej informacji na temat profesjonalnych notebooków i tabletów Panasonic Toughbook i Toughpad można znaleźć na stronie:http://business.panasonic.pl.

Źródło: inf. prasowa