MWC 2012: Samsung Galaxy Note 10.1

Galaxy Tab 2 to nie jedyny 10.1-calowy tablet, który został zaprezentowany przez Samsunga w trakcie odbywającego się właśnie w Barcelonie Mobile World Congress. Drugim z urządzeń jest Galaxy Note 10.1, który najłatwiej określić jako pełnowymiarową, tabletową wersję smartfona Galaxy Note 5.3.
Urządzenie zostało wyposażone w ekran dotykowy LCD PLS TFT pracujący w rozdzielczości 1280 × 800 pikseli. Sercem modelu Galaxy Note 10.1 jest dwurdzeniowy procesor Samsung Exynos taktowany częstotliwością 1,4 GHz. Na pokładzie znajdziemy ponadto 1 GB RAM-u oraz 16/32 lub 64 GB wbudowanej pamięci, którą to liczbę będzie można powiększyć o kolejne 32 GB, dzięki wbudowanemu czytnikowi kart microSD.
Do obsługi tabletu posłuży nam rysik S-Pen. Wykonywanie zdjęć i rejestrowanie filmów umożliwi 3-megapikselowy aparat zamontowany z tyłu urządzenia. Z kolei na prowadzenie wideo-rozmów pozwoli 2-megapikselowa kamera przednia.
Galaxy Note 10.1 działa pod kontrolą Androida 4.0 ICS. Jeżeli chodzi o oprogramowanie, w które urządzenie zostało wyposażone, to użytkownicy biznesowi powinni być wniebowzięci – S Note, S Planner czy Adobe Photoshop Touch i Adobe Ideas to tylko część aplikacji, z których będziemy mogli skorzystać po odpaleniu tabletu, a które uczynią naszą pracę z urządzeniem jeszcze łatwiejszą i bardziej komfortową.
Na informacje dotyczące ceny czy dostępności Galaxy Note 10.1 będziemy musieli jeszcze poczekać.

Źródło: Slashgear, Ubergizmo