Multiplayer na Windows 10 darmowy pomimo obecności Xbox Live

Zagrywka z wprowadzeniem płatnego trybu wieloosobowego w grach na pewno nie przysporzyłoby dobrej opinii Microsoftowi i pewnikiem spowodowałoby odwrót sporej części graczy od systemu Windows 10. Na szczęście plotki mówiące o ryzyku wprowadzenia płatnej subskrypcji na platformę Xbox Live na Windows 10 nie potwierdzają się.
Przedstawiciel Microsoftu – Larry „Major Nelson” Hryb, poinformował na Twitterze, że pakiet Xbox Live Gold nie będzie wymagany do grania w trybie multiplayer ani w przypadku komputerów osobistych, ani też urządzeń mobilnych, na których pojawi się najnowszy system Microsoftu.xbox live pcWprowadzenie płatnej platformy dla graczy na PCty w wykonaniu Microsoftu mogłoby skończyć się spektakularną porażką. Taką odniósł już przecież znienawidzony przez środowisko graczy system Games For Windows Live. Konkurencja w postaci Steam, Origin i GOG ma dostatecznie silną pozycję, aby poradzić sobie z kolejną usługą tego typu.
Jedynym (przynajmniej na tę chwilę) pozytywem pojawienia się apki Xbox Live na komputerach osobistych, jest umożliwienie streamowania gier z Xboxa One na tę platformę.

Źródło: theverge