MSI stworzyło komputer do VR, który powinno się nosić na plecach…

MSI tworząc komputer Backpack PC uznało najwyraźniej, że istnieją sytuacje, w których ze względu na potrzebę skorzystania z dużej mocy obliczeniowej, chcielibyśmy zabrać swojego desktopa na plecy. Jedną z nich mogłoby być korzystanie z gogli wirtualnej rzeczywistości, które dzięki zestawowi czujników w niektórych przypadkach są w stanie odczytywać przemieszczanie się osoby je noszącej.
Backpack PC to bowiem nic innego jak komputer osobisty o wydajności komputera stacjonarnego, który możemy nosić na plecach, grając przy tym jednocześnie w gry w goglach VR na głowie. MSI chciało, abyśmy nie byli więcej ograniczani przez kable, pozwalające odejść jedynie na dość niewielką odległość od komputera, pod który podpinamy owe gogle.MSI Backpack PCRozwiązanie od MSI pozwoliłoby w teorii tworzyć gry biorące pod uwagę możliwość nieskrępowanego ruchu gracza. Jest to jednak o tyle idiotyczne, że w goglach VR na oczach nie zajdziemy przecież zbyt daleko – prędzej czy później zderzymy się ze ścianą, wpadniemy pod samochód albo zrobimy sobie krzywdę w jeszcze inny sposób. Optymalnym rozwiązaniem wciąż wydają się być przecież specjalne „chodziki”, utrzymujące gracza w jednym miejscu, pozwalając mu przy tym na spokojny chód oraz obracanie się. Wtedy jednak kable nie są żadnym ograniczeniem, bo osoba korzystająca z gogli i tak nie przemieszcza się…
MSI nie ogłosiło jeszcze konkretnej specyfikacji Backpack PC, ale poinformowało, ze wykorzystywał będzie procesor Intel Core i7 i układ graficzny GeForce GTX 980 (dlaczego nie nowy GTX 1080?). Konkretów dowiemy się podczas targów Computex 2016 w przyszłym tygodniu.
Po co więc MSI stworzyło Backpack PC? Na to pytanie odpowiedzieć nie potrafię – może Wy będziecie w stanie. Co ciekawe, MSI nie jest jedyną firmą realizującą taki pomysł. Podobne urządzenie na Computexie zaprezentuje firma Zotac.

Źródło:MSI