MS potwierdził kto pracuje nad urządzeniami z Windowsem RT

Windows RT to wersja najnowszej odsłony systemu operacyjnego Microsoftu, która dedykowana jest platformom wyposażonym w procesory oparte na architekturze ARM, znajdujące się na wyposażeniu większości obecnych na rynku urządzeń mobilnych.
Od momentu ujawnienia informacji na temat istnienia Windowsa RT wielokrotnie mówiło się o tym, że różni producenci urządzeń przenośnych mają w planach stworzenie tabletów, działających pod jego kontrolą. Do tej pory jednak, były to w większości mniej lub bardziej bezpodstawne plotki.
Sytuacja znacznie się skomplikowała, kiedy Microsoft ogłosił, że pracuje nad własną linią windowsowych tabletów Surface. Wielu partnerów giganta z Redmond, który nikogo nie uprzedził o swoim posunięciu, poczuło się oszukanych i wystawionych do wiatru. Pod znakiem zapytania stanęła zatem kwestia produkcji tabletów z Windowsem RT przez innych niż Microsoft producentów.
Gigant z Redmond opublikował właśnie listę partnerów, którzy w dniu premiery najnowszej odsłony Windowsa lub niedługo po niej wypuszczą na rynek urządzenia, działające pod kontrolą systemu operacyjnego Windows RT. Mają to być: Samsung, Lenovo, Dell oraz Asus. Na chwilę obecną nie znamy szczegółów na temat specyfikacji poszczególnych urządzeń, ale Microsoft ujawnił, że będą to nie tylko tablety, ale także urządzenia hybrydowe i klasyczne notebooki.

Źródła: Liliputing, The Verge