Mount & Blade: Warband zawitał na Androida

Tym bardzie cieszy zatem fakt, że niektóre „duże” gry przenoszone zostają na platformy mobilne. Przykładów mamy kilka – Bastion, Limbo, The Walking Dead, XCOM: Enemy Unknown czy niektóre odsłony GTA. Teraz grono to powiększyło się o kolejną produkcję, którą jest Mount & Blade: Warband.

Mount & Blade: Warband dla Androida nie jest zminiaturyzowaną wersją pecetowego oryginału, ale wiernym w każdym szczególe portem, wliczając ogromny otwarty świat, 64-osobowy tryb wieloosobowy czy możliwość pełnego dostosowania wyglądu postaci do gustu gracza.

Chociaż to bardzo dobra wiadomość, to niesie ze sobą pewne istotne konsekwencje. Mimo że Mount & Blade nigdy nie zachwycało grafiką, do uruchomienia gry na platformach przenośnych wymagane jest posiadanie urządzenia wyposażonego w układ Tegra 4.

Każdy, kto spełnia te warunki, może śmiało pobierać grę. Port wyceniony został na 9,99 dolara. Mniej, ponieważ tylko 6,99 dolara, zapłacą posiadacze przenośnej konsoli Nvidia Shield. Na szczęście, polska cena przystaje nieco bardziej do rodzimych realiów – za Mount & Blade: Warband zapłacimy 21,25 PLN.

Więcej szczegółów znajdziecie w wirtualnym sklepieGoogle Play.

Źródło: Google Play via The Verge