Motorola Corvair – przeciętny tablet, ale za to jaki pilot!

W obliczu prezentacjiMotoroli Xoom 2 i Xoom 2 Home Edition, można by się spodziewać, że kolejny tablet tego amerykańskiego producenta będzie jeszcze bardziej zaawansowany pod względem technologicznym. Okazuje się jednak, że kolejne urządzenie z tego segmentu, Motorola zaprezentowała już po kilku dniach i – niestety – nie rzuci ono nikogo na kolana. Ale o to właśnie w tym wszystkim chodzi, bo nowa Motorola Corvair nie jest niczym innym, jak hybrydą tabletu i wielofunkcyjnego pilota do telewizora.
Przede wszystkim Motorola wyposażyła model Corvair w 6-calowy ekran, a ponadto systemem operacyjnym będzie Android w wersji Gingerbread. Wiemy też, że w grę wchodzi bateria o pojemności 4000 mAh, a także moduł łączności WiFi. Nowość stanowią natomiast emiter IR i RF4CE (Radio Frequency for Consumer Electronics), za pomocą których urządzenie połączy się telewizorem.
Ktoś może powiedzieć: „no dobrze, ale po co?„. Proponowane rozwiązanie daje możliwość nie tylko kontrolowania standardowych funkcji telewizora (do tego posłużą m.in. dodatkowe, fizyczne klawisze na bocznym panelu Motoroli Corvair), ale przede wszystkim, za pomocą tego urządzenie możliwe będzie bezprzewodowe wyświetlanie obrazu z tabletu na TV. Dla osób, które nie posiadają komputera podłączonego do telewizora może to być ciekawy sposób przerzucania na duży ekran filmów czy zdjęć. Nie znamy jednak pozostałych parametrów tabletu-pilota i nie mamy pewności, czy poradzi on sobie z materiałami w wysokiej rozdzielczości.

Źródło: Engadget