Mojang porzuca Scrolls

Minecraft to jedna z najpopularniejszych gier na świecie co sprawiło, że Mojang nie tylko jest najbardziej rozpoznawalnym studiem, ale jego założyciel Markus Persson, stał się bardzo bogatym człowiekiem, sprzedając swe dziecko Microsoftowi za niebagatelną kwotę ponad 2 mld dolarów.
Markus doskonale wiedział co robi pozbywając się firmy, ponieważ zdawał sobie sprawę, że takiego sukcesu nie da się już powtórzyć, czego przykładem jest karcianka o nazwie Scrolls. Tytuł rozwijany od ponad dwóch lat, zrobił całkowitą klapę i już wkrótce zostanie wyłączony.Na oficjalnej stronie tytułu możemy przeczytać, że Mojang wstrzymał właśnie produkcję nowych treści, zaś dodatek o nazwie Echoes wydany 9 czerwca jest ostatnim, który pojawił się do Scrolls. Twórcy przyznali, że choć tytuł ma każdego dnia dziesiątki tysięcy grających, to nie jest w stanie samodzielnie się utrzymać. Z oficjalnego komunikatu wynika, że gra osiągnęła już taki punkt, w którym nie da się już kontynuować prac nad jej dalszym rozwojem.
Wprawdzie nadal Scrolls jest dostępne w sprzedaży, zaś serwery działać będą do lipca przyszłego roku, to powyższe oświadczenie oznacza, że gra idzie do piachu. Jeśli więc lubicie karcianki, to pozostaje Wam tylko Hearthstone wydane przez Blizzarda.