Mio MiVue 618 – recenzja wideorejestratora samochodowego

W zestawie z urządzeniem znaleźliśmy 4-metrowy kabel zakończony zintegrowanym z kabelkiem wtykiem do gniazdka z zapalniczką oraz instrukcję obsługi. Uchwyt na szybę jest zespolony z korpusem niewielkiej kamerki. Kamerka jest dobrze wykonana i trudno mieć jakiekolwiek zastrzeżenia do jej wyglądu.Mio MiVue 618Sensor umieszczony w urządzeniu Mio pozwala rejestrować nagrania w maksymalnej rozdzielczości 2304×1296 pikseli, w 30 klatkach na sekundę. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby nagrywać wideo w trybie HDR w trybie 1080p @30 kl./s. lub rejestrować wydarzenia drogowe w 60 klatkach na sekundę w rozdzielczości 720p. Czytelność nagrań stoi na odpowiednio wysokim poziomie nawet po zmroku i w kiepskich warunkach oświetleniowych. Tablice rejestracyjne widać dobrze nawet w nienajlepszym świetle.

Kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć je w pełnym rozmiarze.

Użytkownik może również wykonywać fotografie o rozdzielczości 3 Mpix. W Mio Mivue 618 nie zabrakło mikrofonu, który jest bardzo czuły i bardzo dobrze rejestruje dźwięk. Zarejestrowane uprzednio nagrania można obejrzeć na komputerze za pośrednictwem aplikacji MiVue Manager.
Odpowiednio szeroki kąt widzenia wideorejestratora to podstawa. Obiektyw Mio MiVue 618 o jasności f/1.8 oferuje w zupełności wystarczający, 140-stopniowy kąt widzenia, który pozwala obiektywowi kamery ogarnąć sytuację na obu przyległych pasach ruchu w niewielkiej odległości od kierowanego przez swojego użytkownika pojazdu.

Rejestrowane materiały są poddawane kompresji kodekiem H.264, który nie tylko zapewnia dobrą jakość obrazu, ale także gwarantuje niewielki rozmiar pliku wyjściowego. Wideorejestrator aktywuje się od razu po wpięciu urządzenia do gniazda zapalniczki i po uprzednim umieszczeniu w nim karty pamięci micro SD o pojemności do 128 GB. Urządzenie posiada tryb parkingowy, który strzeże pojazdu w chwili, gdy przebywamy poza autem. Sensor wykrywa ruch w polu widzenia kamery i automatycznie  rozpoczyna nagrywanie.  Nie zabrakło nagrywania awaryjnego, które aktywuje się dzięki 3-osiowemu sensorowi przeciążeń zawsze wtedy, gdy wideorejestrator uzna, że mogła zaistnieć niebezpieczna sytuacja drogowa. Materiały wideo nagrane w trybie awaryjnym są chronione przed nadpisaniem.Mio MiVue 618Obsługa Mio MiVue 618 jest bardzo prosta i intuicyjna – urządzeniem sterujemy za pomocą czterech przycisków fizycznych, umieszczonych z boku jego obudowy. Dodatkowo możemy skorzystać z przycisku manualnej aktywacji trybu awaryjnego oraz rzecz jasna przycisku zasilania.Mio MiVue 618 - recenzjaNiewątpliwym atutem urządzenia są liczne opcje towarzyszące i poprawiające bezpieczeństwo jazdy. Na wyświetlaczu o przekątnej 2,7-cala wyświetlane mogą być ostrzeżenia o przekroczeniu pasa ruchu (LWDS), dozwolonej prędkości lub niezachowaniu należytego dystansu za pojazdem nas poprzedzającym. Komunikatom tym towarzyszy także sygnał dźwiękowy, dobiegający do naszych uszu za pośrednictwem niewielkiego głośnika. To nie wszystko.Mio MiVue 618Moduł GPS obecny w urządzeniu zapisuje na bieżąco lokalizację, dodając informację o niej w pliku wideo. Urządzenie rejestruje wysokość npm, współrzędne geograficzne, kierunek i szybkość jazdy. Nagrania mogą, ale nie muszą zawierać tych danych – wybór należy do użytkownika. Dzięki obecności GPS, Mio MiVue 618 jest w stanie ostrzegać kierowcę przed fotoradarami. Aktualizacja bazy danych ma miejsce co miesiąc.

Mocne strony:Słabe strony:
– dobra jakość rejestrowanych nagrań
– intuicyjna obsługa
– bezproblemowa praca
– tryb postojowy, nagrywanie awaryjne
– GPS
– kilka opcji przydatnych kierującemu
– szum na nagraniach mógłby być nieco mniejszy

Mio MiVue 618 - recenzja