Minecraft zalicza kolejny sukces

W kwietniu bieżącego roku, po prawie czterech latach obecności na rynku, Minecraft w wersji dla komputerów osobistych mógł pochwalić się 10 milionami sprzedanych egzemplarzy. Teraz liczba ta wzrosła o kolejne trzy miliony.

Na tym jednak nie koniec sukcesów – w liczbie 10 milionów egzemplarzy rozeszła się także wersja gry przeznaczona dla Xboksa 360. Sukces jest tym większy, że dla posiadaczy konsoli Microsoftu gra dostępna jest zaledwie od półtora roku.

Minecraft zadebiutował w maju 2009 roku. W grudniu kolejnego roku gra weszła w fazę testów beta, a 18-ego listopada 2011 roku miała miejsce jej oficjalna premiera. Za pieniądze zebrane ze sprzedaży Minecrafta Markus „Notch” Persson, pomysłodawca i autor gry, założył studio Mojang AB, które zajęło się jej rozwijaniem.

Minecraft zapisał się złotymi zgłoskami w historii gier komputerowych i stanowi integralny element kultury popularnej. Produkcja studia Mojang AB już dawno przestała być zwykłą grą, a coraz częściej traktowana jest jako narzędzie, służące do tworzenia prawdziwych dzieł sztuki. Projekt stale jest rozwijany, zarówno przez twórców, jak i samych graczy.

Gra dostępna jest dla posiadaczy komputerów osobistych, konsoli Xbox 360, a także platform mobilnych, działających pod kontrolą Androida i iOS. W planach znajdują się także wersje przeznaczone dla Xboksa One, PlayStation 3, PlayStation 4 i PlayStation Vita.

Źródło: IGN