Microsoft: Zapłać za grę na Xbox One, a otrzymasz za darmo kopię na PC!

Firma Microsoft w ostatnich dniach przedstawiła światu kilka bardzo ciekawych i z pewnością ważnych dla graczy zapowiedzi. Pierwsza z nich jest fakt, że gra Quantum Break, która miała być produkcją stworzoną wyłącznie dla konsoli Xbox One, ukaże się także na platformie PC. Co bardziej ciekawe, premiera na obydwu platformach odbędzie się tego samego dnia – 5 kwietnia. Czy Microsoft planuje bardziej przychylnie zwrócić się w stronę graczy na komputerach osobistych? O tak!
Równocześnie  informacją o premierze wersji PC gry Quantum Break, jej twórcy, studio Remedy Games, podało jeszcze jedną informację. Każdy gracz, który zamówi wspomnianą produkcję jeszcze przed premierą, otrzyma jej wersję na konsolę Xbox one i komputery PC (kod dla wersji cyfrowej), płacąc tylko za jedną kopię. Co ciekawe, platforma Xbox pozwoli na kontynuowanie rozgrywki  na PC, nawet jeśli wcześniej użytkownik grał na konsoli. Pliki zapisu będą mogły być synchronizowane poprzez sieć, co pozwoli na kontynuację rozgrywki na którejkolwiek platformie.Tzw. oferta cross-buy (jednoczesne kupno gry na dwie platformy – Xbox One i PC) ma się stać flagową cechą platformy firmy Microsoft. O takich planachpoinformował za pomocą Twittera sam szef działu Xbox – Phil Spencer. W najbliższym czasie powinniśmy oglądać coraz więcej ofert, które będą zawierały w sobie edycje na dwie platformy w cenie jednej.  Co ciekawe, mają być to nie tylko produkcje wspierane przez micro fot, ale także gry zupełnie niezależnych producentów. Czy można było wymyślić lepszą ofertę?!Ruch ze strony Microsoftu jest częścią hucznych zapowiedzi dotyczących sporej  integracji konsoli Xbox One z systemem Windows 10 na komputerach PC. Za czasów konsoli Xbox 360, pomiędzy komputerami PC, a samą konsolą nie było praktycznie żadnych powiązań. Teraz firma z Redmond słusznie zauważyła, że umożliwienie graczom wyboru, na czym chcą odbywać daną rozgrywkę może być krokiem, który sprawi, że uda się dogonić firmę Sony, która za sprawą konsoli PS4 wysunęła się na pozycję lidera rynku.
Czy konsola Xbox One rzeczywiście zwiększy swoją popularność za sprawą tej zapowiedzi? Są na to spore szanse – platforma PlayStation nie oferuje bowiem niczego podobnego, a samo Sony prawdopodobnie nie ma takich planów. Dzień ogłoszenia cross-buy (11.02) jest z pewnością datą ważną do zapamiętania, bowiem stanowi to ważną nowość na rynku gier komputerowych, a skorzystają na niej sami gracze.

Źródło:Slashgear