Microsoft usuwa z Minecrafta odniesienia do twórcy gry

Czyżby Microsoft chciał, aby gracze zapomnieli o tym, kto był twórcą Minecrafta? Najnowsza aktualizacja bijącej od lat rekordy popularności gry usuwa odniesienia do postaci Markusa „Notcha” Perssona.
Aktualizacja Minecraft Java o numerze 19w13a dodaje kilka ciekawych funkcji i usuwa 22 znane autorom bugi. Dodaje kilka nowych cytatów na ekran wczytywania gry, ale także usuwa dwa całkiem istotne. Dwa usunięte cytaty nawiązywały do osoby autora gry – „Made by Nocth!” oraz „The Work of Notch!”.
Wszystkie teksty ekranu „splash” znajdują się w łatwo dostępnym pliku splashes.txt. Porównanie plików z wersji 19w13a i 19w12b rzuca światło na działanie Microsoftu. Wprawdzie Markus „Notch” Persson sprzedał Mojang Microsoftowi we wrześniu 2014 za kwotę 2,5 miliarda (!) dolarów, ale nie znaczy to przecież, że zrzekł się tytułu twórcy popularnej produkcji.Od czasu sprzedaży Notch zachowywał się dość… ekscentrycznie. W swoich tweetach wielokrotnie obrażał kobiety i promował hashtag #HeterosexualPrideDay. W sieci pojawił się nawet jakiś czas temu popularny żart, który sugerował, że pomimo olbrzymiego wkładu „Notcha” w świat gier komputerowych, powinniśmy o nim zapomnieć.Wydaje się, że firma Microsoft nie chce, aby cytaty na ekranie ładowania sugerowały, że Markus Persson dalej odpowiedzialny jest za grę, z którą nie ma obecnie nic wspólnego. Być może gigant chce odciąć się od działań kontrowersyjnego programisty?
Jak oceniacie decyzję Microsoftu o „wymazaniu” wzmianek o twórcy Minecrafta z komunikatów wyświetlanych w grze?