Microsoft Surface Pro z procesorami Kaby Lake nie pojawi się w czerwcu…

Gdy poprzednio pisaliśmy o premierze tabletu Microsoft Surface Pro 5, która według plotek miała się obyć już w czerwcu, sugerowaliśmy, że gigant z Redmond może ją przesunąć. Coraz więcej wskazuje na to, że tak właśnie się stanie i to dokładnie z powodu, który przytaczaliśmy wcześniej – producent chce poczekać na premierę procesorów Intel Kaby Lake i wyposażyć w nie swoje najnowsze urządzenie.
Procesory Intel Kaby Lake, stworzone przy użyciu architektury 14 nm, trafią do masowej produkcji jeszcze w tym kwartale, oczywiście o ile wszystko pójdzie zgodnie z planem. Jeśli faktycznie tak się stanie, to debiut tabletu Microsoft Surface Pro 5 może odbyć się już we wrześniu. W przypadku obsuwy Intela, możemy ujrzeć go dopiero na początku przyszłego roku (co z resztą sugerują źródła serwisu Mobipicker). Dlaczego gigant z Redmond miałby czekać na nową generację procesorów? Pytanie ma prostą odpowiedź: nie chodzi tyle o ich wydajność (jest zaledwie marginalnie większa), co o mniejsze zużycie energii, które może realnie przełożyć się na długość czasu pracy na baterii urządzeń.Microsoft Surface Pro 5 miałby w swojej najmocniejszej wersji posiadać 16 GB pamięci RAM. Pogłoski mówią też, że ekran o rozdzielczości 4K nie będzie umieszczany w każdym z urządzeń i wymagał on będzie stosownej dopłaty. Wciąż nie wiadomo czy producent zdecyduje się współpracować z Intelem czy AMD jeśli chodzi o układ graficzny. Pewnikami wydają się być natomiast złącze USB Typu-C i lepsze kamery
W kwestii cen spekuluje się, że podstawowy wariant Microsoft Surface Pro 5 kosztował będzie 899 dolarów. W tej cenie otrzymamy tablet wyposażony w procesor Core i5.

Źródło: inf. własna,Mobipicker