Microsoft: Surface 2 i Surface Pro 2 prawie wyprzedane

Microsoft opublikował wiadomość na Twitterze, na kanale @msdev skierowanym do deweloperów programów. „Surface 2 i Surface 2 Pro są bliskie wyprzedania. Wszyscy nabywcy będą potrzebowali aplikacji” – czytamy w Tweecie.

Zważywszy na fakt, że pierwsza generacja tabletów Surface odniosła wręcz spektakularną porażkę (zalegające magazyny niesprzedane tablety warte około 1 miliarda dolarów mówią same za siebie), wydaje się to mało prawdopodobne.

Z drugiej strony, rzeczą, która od razu rzuca się w oczy, jest to, że Microsoft nie podaje dokładnych liczb. Niewykluczone, że nakład tabletów Surface 2 i Surface Pro 2 był na tyle mały, że rzeczywiście znajduje się już na wyczerpaniu. Biorąc pod uwagę „sukces” jaki odniosła poprzednia generacja, wydaje się całkiem prawdopodobnym, że tym razem producent nie wyprodukował aż tak wielu sztuk.

Dość możliwym wydaje się także alternatywny scenariusz – Surface 2 i Surface Pro 2 są zauważalnie lepsze od poprzedniej generacji tabletów Microsoftu, dlatego też cieszą się znacznie większym zainteresowaniem klientów.

Efektów nadzwyczajnej popularności tabletów Surface 2 i Surface Pro 2 na razie nie są zauważalne na oficjalnej stronie Microsoftu. Oba urządzenia nadal dostępne są w przedsprzedaży. Tablety trafią na półki sklepowe już 22-ego października.

Źródło: Twitter