Microsoft prezentuje tablet Surface 3

Nowy tablet firmy z Redmond ma oferować wszystko to, co jest dostępne w normalnych desktopach, zamknięte jednak w mały i poręcznych urządzeniu, które możemy ze sobą zabrać w każde miejsce. Przekątna ekranu tego urządzenia wynosi 10,8 cali, a rozdzielczość to 1920 na 1280 pikseli, co daje stosunek 3:2. Jest to wiec dość nietypowe rozwiązanie, zwłaszcza, że większość komputerów z Windows posiada ekranu o proporcjach 16:9 lub 16:10.

Sercem tabletu jest nowy procesor Intela – Atom z7-Z8700, którego taktowanie wynosi 1,6 GHz (z przyspieszeniem do 2,4 GHz). W zależności od tego, jaki model wybierzemy, będziemy mieli do dyspozycji 2 lub 4 GB pamięci RAM i 64 lub 128 GB pamięci na dysku SSD. Surface 3 tak samo jak wersja Pro posiada dwa aparaty – przedni 3,5 MPix i tylny 8 MPix. Tak wygląda nowe urządzenie od strony technicznej.

Przejdźmy teraz do równie ciekawych akcesoriów, które zawsze były mocnym argumentem za kupnem urządzenia z serii Surface. Tak samo jak Surafe 3 Pro, zwykły model posiada opcjonalną klawiaturę, która jest bardzo zachwalana przez recenzentów, a także Surface Pen – rysik, dzięki któremu będziemy mogli pisać po ekranie. Jest to ten sam model, który jest dołączany do wersji Pro. W sklepach znajdziemy także bardzo wygodną stację dokującą stworzoną właśnie dla Modelu Surface 3.Surface 3 accesoriesMinus akcesoriów? – fakt, że nie są one dołączone w zestawie. Kupno Surface 3 bez klawiatury odbiera mu jego największą zaletę w porównaniu na przykład do tabletów Apple. Surface 3 bowiem może być godnym konkurentem iPadów, ponieważ będzie on dostępny w sprzedaży w praktycznie takich samych cenach, a dodatkowo oferuje on pełna wersje systemu Windows 8.1, a nie tak jak iPad – mobilną. Ma to tez jednak swoje słabe strony – wiele aplikacji desktopowych może być zbyt ciężkim orzechem do zgryzienia dla Surface, podczas gdy aplikacji na iPada są idealnie pod niego zoptymalizowane.

Ceny Surface 3 zaczynają się od 499 dolarów (niecałe 2000 zł), a wersja z bogatszym wyposażeniem kosztuje 599 dolarów. W sprzedaży będą także wersje z modułem 4G LTE, jednak pojawią się one na rynku dopiero w czerwcu. Niestety na razie nie mamy informacji o tym, żeby urządzenie miało trafić do sklepów w naszym kraju, jednak w każdym momencie może to się zmienić. Tablet Surface 3 w dobrej cenie miałby zapewne spore szanse na zdobycie rzeszy klientów.

Źródło: Microsoft Blog