Microsoft pracuje nad Windowsem w Chmurze

Rosyjska grupa hakerów WZOR, która w przeszłości okazała się wiarygodnym źródłem informacji na temat Windowsa, opublikowała właśnie raport poświęcony kolejnej odsłonie systemu operacyjnego Microsoftu i właśnie tzw. Windowsowi Cloud.

Klient Windowsa Cloud ma być dostępny dla wszystkich za darmo. System operacyjny będzie przypominał starsze edycje startowe, co oznacza, że liczba oferowanych funkcji będzie ograniczona. Pełna funkcjonalność dostępna będzie dopiero dla osób, które zdecydują się płacić abonament.

Mimo że Windows Cloud będzie opierał się na Chmurze, nie oznacza to wcale, że stałe połączenie z Internetem będzie elementem niezbędnym. Podstawowa funkcjonalność zarówno dla abonentów, jak i pozostałych użytkowników ma być dostępna również w trybie off-line.

Jeżeli chodzi o klasycznego Windowsa, to jesienią ma pojawić się kolejna aktualizacja, która będzie nosiła nazwę Windows 8.1 Update 2 lub Windows 8.2. Ponoć Microsoft jest niezdecydowany i dyskusje w kwestii nazwy nadal trwają.

Powróci przycisk „Menu Start” (co wiadomo już od dawna), który ma pojawić się również w nadchodzącym Windowsie 9 – zarówno na urządzeniach wyposażonych w ekrany dotykowe, jak i pozbawionych tej funkcji. Zawita także do nowego interfejsu Metro.

Krążą również plotki jakoby Windows 9 miał być darmowy, ale na chwilę obecną brak dokładniejszych informacji na ten temat.

Źródło: Myce