Metro Exodus: zobaczcie nowe, niesamowite gameplaye!

Wybrani dziennikarze mogą już grać w Metro Exodus, którego premiera ustalona jest na 15 lutego. Embargo na recenzje oczywiście wciąż obowiązuje, ale już teraz obejrzeć możemy pierwsze gameplaye. Oj, jest na co patrzeć! Otwarty świat gry wydaje się ogromny, a grafika… cóż, zapiera dech w piersiach. Metro Exodus wystawi nasze komputery na próbę!9 stycznia Studio Deep Silver udostępniło pierwszy zwiastun fabularny gry Metro Exodus. Narratorką w fenomenalnie prezentującym się od strony graficznej zwiastunie jest Anna, żona Artema, głównego bohatera gry. Przedstawiciele Deep Silver informowali wcześniej, że produkcja uzyskała status gold, co oznacza, że prace zostały ukończone.


Gra Metro Exodus jest jedną z produkcji, która wykorzystywała będzie najnowsze technologie oferowane przez karty NVIDIA RTX. Raytracing jest od dawna uważany za technikę, która nieporównywalnie lepiej odwzorowuje oświetlenie, odbicia oraz cienie, zapewniając poziom realizmu znacznie wykraczający poza to, co można osiągnąć przy użyciu tradycyjnych technik renderowania. Raytracing w czasie rzeczywistym zastępuje większość technik obliczeniowych, które odtwarzają zachowanie światła w czasie rzeczywistym w ramach tradycyjnego potoku renderowania, pozwalając uzyskać obrazy, które bardziej przypominają rzeczywistość. Próbkę tego, co daje technologia śledzenia promieni, obrazuje poniższy materiał wideo.

Metro Exodus po raz kolejny będziemy poruszać się po posępnym, momentami groteskowym, postapokaliptycznym świecie, zamieszkałym przez krwiożercze mutanty. Co ciekawe, na powierzchni znajdują się rejony, w których można swobodnie poruszać się bez maski gazowej. Otwarty świat Metro Exodus przypomina to, co wcześniej widywaliśmy w grach z serii STALKER i w niczym nie przypomina dość ciasnych lokacji z poprzednich odsłon serii Metro. Czyżby czekała nas nie tylko graficzna rewolucja, ale także taka, mająca miejsce w obrębie mechanik gry?
Każda kolejna gra z serii Metro stanowiła niemałe wyzwanie dla kart graficznych. Wygląda na to, że nie inaczej będzie i tym razem. 4A Games, w porozumieniu z firmą Nvidia, jeszcze w tym roku zaprezentuje tytuł, który ma spore szanse być najładniejszą grą, jaka kiedykolwiek powstała.
Metro Exodus ukaże się jednocześnie na wszystkich platformach – komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One.