Metro Exodus – złe wieści dla Polaków, którzy kupili grę

Metro Exodus zniknęło ze Steama i dostęp do gry w dniu premiery otrzymają tylko te osoby, które kupiły grę w przedsprzedaży przed 29 stycznia. Produkcję przeniesiono do dsytrybucji w Epic Store i odbije się to także na Polakach, którzy zakupili długo wyczekiwany tytuł w przedsprzedaży.

Przedstawiciele firmy Techland, polskiego wydawcy Metro Exodus, za pośrednictwem swojego fanpage’a w serwisie Facebook, poinformowali, że zakupione w przedsprzedaży egzemplarze gry będą wymagały aktywacji w sklepie Epic Store. Rozwścieczyło to wiele osób, która kupiły Metro Exodus między innymi po to, by móc je dodać do swojej biblioteki gier w serwisie od Valve. Część graczy anulowała swoje zamówienia.

Sytuacja jest przedziwna, bowiem z jednej strony Steam informuje, że o wycofaniu gry z platformy dowiedział się „na ostatnią chwilę”, z drugiej zaś wytłoczone i opakowane w pudełka egzemplarze Metro Exodus dystrybuowane są z kluczami do Epic Store. Studio Deep Silver swoim postępowaniem naraziło się naprawdę pokaźnemu gronu fanów serii, którzy zapowiedzieli jej bojkot „do czasu, kiedy pojawi się na Steam”, czyli do 15 lutego 2020 roku.

Metro Exodus pojawi się tylko w Epic Store! Na Steam zagości rok później