Low-end’owy tablet od MSI

Tajwańska firma Micro-Star International (MSI) ma w planach nowy, low-end’owy tablet. Urządzenie zostało zauważone na głównej stronie amerykańskiej Federalnej Komisji Łączności (ang. Federal Communications CommissionFCC), która przetestowała tablet i udzieliła producentowi pozwolenia na jego sprzedaż w USA.
Urządzenie o nazwie MS-N0Y1 ma 10-calowy, dotykowy ekran LCD pracujący w rozdzielczości 800 x 480 pikseli. Specyfikacja tabletu nie powala na kolana, ale powinna zadowolić przeciętnego użytkownika. Na pokładzie znajdziemy jednordzeniowy procesor ARM Cortex-A8 taktowany częstotliwością 1 Ghz, 512 GB RAM oraz 4 GB wbudowanej pamięci. Zdjęcia i filmy będziemy mogli robić za pomocą kamery umieszczonej z tyłu urządzenia, natomiast do wideorozmów posłuży nam kamera przednia.

Urządzenie zostało wyposażone w slot na karty SD, w którym będziemy mogli umieścić kartę o pojemności do maksymalnie 8 GB. Niestety, w porównaniu z tabletami z wyższej półki jest to niewiele, może też okazać się, że w pewnym momencie zabraknie nam wolnego miejsca.

Producent oczywiście zaopatrzył swój nowy produkt w moduł Bluetooth oraz Wi-Fi 802.11 b/g/n, a także G-sensor. Do przegrywania danych posłuży nam port USB 2.0. Bateria ma wystarczyć na 5-7 godzin pracy. Za całość odpowiadał będzie system operacyjny Android 2.3.3 Gingerbread.

Design tabletu oraz jego specyfikacja może nie powalają na kolana, ale jeżeli mają znacząco wpłynąć na to ile za niego zapłacimy, to musimy przymknąć na nie oko. Na informacje dotyczące ceny i daty premiery urządzenia musimy jeszcze poczekać.