Logitech G900 Chaos Spectrum – najlepsza bezprzewodowa mysz na świecie?

G900 Chaos Spectrum została wyposażona w zaawansowany sensor optyczny, symetryczną, lekką konstrukcję zapewniającą maksymalną wydajność przy długich sesjach grania, system mechanicznych przełączników, możliwość zmiany układu przycisków bocznych oraz programowalne podświetlenie.
„Rozmawialiśmy z wieloma profesjonalnymi graczami i większość z nich chciałaby myszki zapewniającej swobodę ruchów, oferowaną przez technologię bezprzewodową, w połączeniu z wydajnością i niezawodnością z wersji przewodowych” – powiedział Ujesh Desai, wice prezydent i generalny manager działu gaming w Logitechu. „Dlatego też postawiliśmy przed naszymi inżynierami jasny cel – skonstruowanie myszki bezprzewodowej, która będzie szybsza niż przewodowe rozwiązania naszych konkurentów. G900 jest właśnie takim produktem i możemy z pełnym przekonaniem powiedzieć, że to najlepsza myszka, jaką kiedykolwiek stworzyliśmy” – dodaje Ujesh Desai.Logitech G900 Chaos SpectrumCzęstotliwość raportowania co 1 milisekundę oraz zoptymalizowane połączenie bezprzewodowe w technologii 2,4 GHz według zapewnień producenta sprawia, że G900 Chaos Spectrum prześciga zarówno bezprzewodowe, jak i przewodowe rozwiązania konkurencji. Odważne stwierdzenie. Technologia dostrojenia zegara znacząco obniża zużycie baterii, pozwalając na grę bez przerwy przez 32 godziny (lub 24 godziny z włączonym podświetlaniem). Gdy bateria jest bliska rozładowania oprogramowanie Logitech Gaming Software wyświetla stosowne powiadomienie. Pełne ładowanie zajmuje zaledwie dwie godziny, a w jego trakcie nie trzeba przerywać rozgrywki.
Myszka Logitech G900 Chaos Spectrum została wyposażona w sensor PMW3366 – wielokrotnie uznawany za najlepszy sensor w myszkach dla graczy, zarówno przez amatorów, jak i przez profesjonalistów. Czujnik ten dokładnie odwzorowuje na ekranie każdy ruch ręki, bez wygładzania czy przyciągania, zapewniając precyzję śledzenia w całym zakresie czułości (od 200 do 12000 DPI) nawet przy bardzo wysokiej wartości DPI.Logitech G900 Chaos SpectrumG900 Chaos Spectrum pozwala graczom na pełne dopasowanie do ich preferencji. Symetryczną konstrukcję można w łatwy sposób zmienić na pełnoprawną mysz dla graczy prawo lub leworęcznych dzięki dołączonym w zestawie magnetycznym nakładkom na przyciski. Uniwersalny kształt G900 zapewni dzięki temu wygodę niezależnie od preferowanego chwytu. Dodatkowo, przy pomocy oprogramowania Logitech Gaming Software, użytkownicy będą mogli wybrać jasność oraz kolor podświetlenia z palety 16,8 miliona kolorów, zsynchronizować efekty podświetlenia z innymi urządzeniami Logitech G, a także ustawić czas wyłączenia podświetlenia gdy urządzenie nie jest używane.
Przyciski w G900 Chaos Spectrum zostały stworzone z myślą o maksymalnej wydajności. Pod lewym i prawym przyciskiem zamontowano system naciągu z metalową sprężyną oraz unikatową technologię obrotowych zawiasów. Dzięki temu zredukowano dystans, który przycisk pokonuje przed aktywacją, zminimalizowano siłę potrzebną do aktywacji i skrócono czas powrotu przycisku do pozycji wyjściowej.Logitech G900 Chaos SpectrumKażdy komponent w G900 Chaos Spectrum zoptymalizowano pod kątem zmniejszenia wagi z zachowaniem wytrzymałości. Inżynierowie odciążyli konstrukcję między innymi poprzez zmniejszenie grubości obudowy czy przez zastosowanie szprych w kółku scrolla. Dzięki temu cała myszka waży zaledwie 107 gramów, co przekłada się na błyskawiczny czas reakcji oraz gwarantuje komfort w trakcie wielogodzinnego grania.
Mysz G900 Chaos Spectrum będzie dostępna w Europie na początku kwietnia 2016 roku. Sugerowana cena detaliczna wynosi 789 złotych.

Źródło: inf. prasowa