LifeBook 2013 – koncept modularnego laptopa

Laptopy, smartfony, tablety i nowoczesne aparaty fotograficzne – z roku na rok w naszych domach pojawia się coraz więcej gadżetów. O ile wcześniej wystarczał nam jedynie komputer osobisty, o tyle teraz nie możemy obyć się bez wszystkich wymienionych wyżej urządzeń. Co gorsza, żadne z nich nie może pretendować do miana urządzenia uniwersalnego!
Prashat Chandra, uznany na całym świecie projektant urządzeń elektronicznych, stworzył projekt modularnego komputera osobistego przypominającego bardzo w swoich założeniach Padfone, nad którym obecnie pracuje ASUS.

Urządzenie miałoby składać się z laptopa, tabletu, smartfona oraz aparatu fotograficznego. Ten pierwszy pełniłby funkcję uniwersalnej stacji dokującej, natomiast w drugim znalazłyby się najprawdopodobniej takie elementy, jak procesor czy karta graficzna. Co więcej, tablet po włożeniu do laptopa pełniłby również funkcję wirtualnej klawiatury QWERTY.
Wielką zaletą LifeBooka 2013 byłoby to, że po umieszczeniu wszystkich urządzeń w stacji dokujacej, moglibyśmy swobodnie przesyłać między nimi wszystkie ważne dla nas dane.

Nie wiemy czy LifeBook 2013 w ogóle powstanie, ale muszę przyznać, że mnie pomysł bardzo przypadł do gustu i mam nadzieję, że nie skończy na dnie szuflady z innymi niezrealizowanymi projektami. A Wy co o nim myślicie?

Źródło: Liliputing, Prashat Chandra