Letnia wyprzedaż na Steamie już 11 czerwca

Steam to cyfrowa platforma dystrybucji gier, niezwykle wygodna z punktu widzenia użytkowników, gdyż mamy wszystkie posiadane tytuły dostępne w jednym miejscu. Niestety kupowanie tam nowych gier jest pozbawione sensu, gdyż ceny ustalone są na bardzo wysokim poziomie, znacznie wyższym od wersji pudełkowych.
Istnieją jednak momenty, gdy można zajrzeć na Steama i zaopatrzyć się w produkcje, których jeszcze nie posiadamy, a są to coroczne wyprzedaże. Tak się składa, że za kilka dni rozpocznie się tzw. letnia wyprzedaż, podczas której możemy liczyć na bardzo atrakcyjne zniżki i promocje. Jeśli wierzyć rosyjskiej wersji witryny IGN, wyprzedaż rozpocznie się 11 czerwca i potrwa do 20 dnia tego miesiąca.Źródło w tym wypadku jest dość wiarygodne, gdyż informacje opiera na profilu Valve prowadzonym na rosyjskim serwisie społecznosciowym VKontakte, czyli nie są to plotki niewiadomego pochodzenia. Poza tym w ubiegłym roku wyprzedaż rozpoczęła się 14 czerwca, więc termin tegorocznej jest bardzo zbliżony, co sugerowałoby, że informacja jest prawdziwa.
Musimy jednak poczekać na oficjalną zapowiedź ze strony Valve, gdyż wówczas poznamy listę wszystkich tytułów objętych promocjami.