Lenovo Z6 Pro na oficjalnym filmie promocyjnym

Lenovo Z6 Pro budzi ogromne zainteresowanie jak na smartfona, który prawdopodobnie zadebiutuje wyłącznie w Azji. Pogłoski mówią, że sprzęt sprzedawany będzie jako przedstawiciel gamingowej rodziny produktów Lenovo Legion. Nic dziwnego, bowiem „smartfony dla graczy” są ostatnio modne, a moc obliczeniowa nowego Z6 Pro stawia go w szeregu najwydajniejszych smartfonów na świecie. Na dzień przed premierą Lenovo Z6 Pro w sieci ukazał się jego oficjalny film promocyjny.

Lenovo potwierdziło, że o wydajność najnowszego flagowca zadba układ Snapdragon 855. Nikogo nie powinno to dziwić, bowiem jego poprzednik również korzystał z najwydajniejszego wówczas procesora. Urządzenie zwraca uwagę przede wszystkim nie wydajnością, a aparatem.Lenovo Z6 ProLenovo Z6 Pro ma korzystać z pojedynczego aparatu głównego. Wiemy, że będzie to zupełnie nowy moduł HyperVision o rozdzielczości aż 100 megapikseli. Aparat ma dysponować specjalną funkcją zdjęć nocnych Super Night View (ciekawe czy rzuci rękawicę smartfonom Huawei?) a także ulepszoną stabilizacją Super Steady Shot. Jak to wszystko przełoży się na jakość zdjęć? Poczekamy, zobaczymy.

Lenovo Z6 Pro otrzyma ekran AMOLED o przekątnej 6.39-cala i rozdzielczości Full HD+. Pod wyświetlaczem usytuowany zostanie czytnik linii papilarnych.
Smartfon Lenovo zamknięty będzie w obudowie wykonanej ze szkła i wzmocnionej metalową ramką. Sprzęt pozbawiony został notcha, a kamerka przednia wysuwała się będzie za sprawą zmotoryzowanego mechanizmu slidera. Wszystkie przyciski fizyczne umieszczone są na prawej stronie obudowy urządzenia – czerwony przycisk blokady pomalowany został na czerwono w taki sposób, aby wyróżniał się spomiędzy pozostałych czarnych przycisków.
Do sprzedaży trafią warianty smartfonu wyposażone w łączność 4G oraz droższy wariant 5G. Wszystkie urządzenia dysponowały będą czytnikiem linii papilarnych ukrytym w ekranie.