Lenovo Yoga Tablet HD+ – następca udanej serii zawitał na MWC

Targi MWC ruszyły pełną parą. Jak na razie jedną z najciekawszych androidowych propozycji okazał się właśnie tablet Yoga HD+ od Lenovo. Już na temat poprzedników z tej serii mieliśmy bardzo dobre zdanie (o czym możecie się przekonaćz recenzji), a następca wydaje się jeszcze ciekawszy.
Zacznijmy od ekranu – jego przekątna wyniesie 10.1″ a rozdzielczość 1920 x 1200 pikseli. Współczynnik ppi, jak sami widzicie, przyjmuje zatem całkiem przyzwoite wartości. Dalej – zamiast układu MediaTek, w tym przypadku zdecydowano się zamontować czterordzeniową jednostkę Qualcomm Snapdragon 400 (1.6 GHz) oraz 2 GB RAM-u. Do tego dochodzi Android (jak na razie) 4.3 sterujący pracą całości, bateria o pojemności 9000 mAh (praca do 18 godzin!) oraz (opcjonalne) 3G. Nie zabraknie też dwóch kamerek: przedniej (1.6 Mpix) i tylnej (8 Mpix), gniazda kart microSD oraz systemu dźwiękowego Dolby Audio.
Urządzenie dostępne będzie w kilku wariantach, a cena podstawowej wersji wyniesie zaledwie 349 dolarów. Debiut ma nastąpić już w kwietniu tego roku.
Na koniec dodam tylko wniosek Maksyma, który nieźle podsumowuje dotychczasowe osiągnięcie Lenovo w ramach urządzeń serii Yoga:

Nie sztuką jest wydać fortunę na tablet. Sztuką jest znaleźć tablet tani, który pod wieloma względami może konkurować z najdroższymi urządzeniami na rynku. Taki właśnie jest tablet Lenovo Yoga.

źródło: Lenovo