Lenovo S5000 – kolejny konkurent Nexusa 7

Tablet Lenovo S5000 wyposażony został w zapewniający szerokie kąty widzenia i realistyczne odwzorowanie kolorów 7-calowy ekran dotykowy LCD IPS pracujący w rozdzielczości 1280 x 800 pikseli i cechujący się jasnością rzędu 350 nitów.

Sercem tabletu jest czterordzeniowy procesor MediaTek 8389 taktowany częstotliwością 1,2 GHz. Urządzenie posiada 1 GB LP DDR2 RAM-u i 16 GB pamięci wewnętrznej. Na razie nie wiadomo czy zostanie wyposażone w czytnik kart microSD umożliwiający zwiększenie jego bazowej pojemności.

Bateria o pojemności 3450mAh ma zapewnić moc na co najmniej 8 godzin nieustannej pracy. Urządzenie zostało wyposażone w 5-megapikselowy aparat fotograficzny i 1,6-megapikselową kamerę przednią.

Tablet Lenovo S5000 będzie działał pod kontrolą systemu operacyjnego Android 4.2.2 Jelly Bean, będzie jednak posiadał kilka ciekawych funkcji, których nie posiadają inne podobne urządzenia. Tym, co będzie odróżniać go od konkurencji, będzie implementacja systemu „skrótów”, dzięki któremu możliwa będzie wygodna obsługa urządzenia przy użyciu tylko jednej ręki.

Urządzenie zadebiutuje na rynku w dwóch wersjach – WiFi i 3G. Tablet trafi na półki sklepowe najprawdopodobniej pod koniec bieżącego roku. Jego cena ma wynosić około 200$. Czy ma szanse w starciu z konkurencją? Specyfikacja techniczna nie odbiega bardzo od tego, co mieliśmy okazję widzieć już wcześniej, dlatego przeciętny użytkownik nie zauważy pewnie nawet różnicy.

Źródło: VR-Zone