Lenovo Legion pokazało w Polsce nowe komputery dla graczy – byliśmy na premierze

Wczoraj w Warszawie odbyła się polska premiera nowych komputerów Lenovo Legion. Zaprezentowane zostały laptopy Lenovo Legion Y530 i Y730, desktopy T530 i T730 oraz kompaktowe komputery Cube C530 i C730. Nie zabrakło także budzącego spore emocje za granicą niedrogiego IdeaPada 330, którego atutami są wydajność oraz pojemna bateria z technologią szybkiego ładowania. We wszystkich urządzeniach zastosowano najnowsze procesory Intel Core 8. generacji, a w wybranych także procesory AMD Ryzen.
Nowozaprezentowane urządzenia zaprojektowane zostały w myśl zasady „Stylowy na zewnątrz, drapieżny wewnątrz”. Komputery, zwłaszcza laptopy, cechują się zupełnie nowym designem – ich obudowy cechuje teraz znacznie większy minimalizm, a konstrukcje są lżejsze, smuklejsze i wydaje się, że pod niemal każdym względem lepsze od poprzedników. Moją uwagę zwróciły zwłaszcza laptopy Lenovo Legion Y530 i Y730. Ten drugi jest smuklejszy od Lenovo Legion Y720 aż o… 48%. Wygląd nowych Legionów zrobił na mnie bardzo pozytywne wrażenie i nie będę ukrywać, że to właśnie laptopy były gwiazdami tego wieczoru.
Lenovo chce, aby design nowości przypadł do gustu zarówno młodszym graczom, jak i graczom dojrzałym. Na konferencji przytoczono interesujące dane statystyczne związane ze zjawiskiem nazwanym „Fenomenem dojrzałego gracza”. Okazuje się, że średnia wieku graczy jest znacznie wyższa, niż mogłoby przypuszczać wiele osób.
Według ogólnoświatowych badań firmy Lenovo, blisko 1.8 miliarda osób na świecie określa się mianem graczy. Średnia wieku osób grających w gry komputerowe wynosi 30 lat, a aż 46% graczy ma więcej niż 36 lat. Dzisiejsi 30- i 40-latkowie chętnie wracają do grania w gry komputerowe – nie postrzegają tej aktywności jako przeznaczonej jedynie dla najmłodszych. Wracają do grania z sentymentu, ale również dlatego, że ich dzieci zainteresowały się graniem.

Uważamy, że wraz z graczami powinien dojrzewać także sprzęt, z którego korzystają. Nie może się to ograniczać jedynie do zwiększania wydajności i doskonalenia innych parametrów – zmiany w nowej serii nie ominęły więc także aspektu wizualnego.” – informuje Robert Cymerman, Consumer Sales Manager firmy Lenovo.

Z badania przeprowadzonego w lipcu 2018 roku przez instytut badawczy Norstat wynika, że 62% graczy w Polsce stanowią mężczyźni, a 38% kobiety. W wolnych chwilach i wieczorami – gdy mają dla siebie trochę czasu między rolami profesjonalistów, partnerów, rodziców – budzą swoje wirtualne persony i zanurzają się na chwilę w świat gier. Nie od dziś wiadomo, że komputery służą wielu osobom nie tylko do grania, ale przede wszystkim do codziennych aktywności związanych z przeglądaniem stron internetowych, czytaniem newsów, obsługi kont bankowych, korzystaniem z mediów społecznościowych czy też do pracy.

„Nowe laptopy z serii Y530 na pierwszy rzut oka nie wyglądają jak typowe laptopy gamingowe, które konsumenci oglądali na przestrzeni ostatnich lat. Pod smukłą i lekką obudową skrywają jednak wydajne podzespoły, które zagwarantują komfort użytkowania każdemu – uczniowi, studentowi, grafikowi komputerowemu, programiście oraz oczywiście graczom.” – twierdzi Marcin Grosman z Lenovo.

Lenovo Legion Y530 i Y730

Nowe laptopy Lenovo Legion Y530 i Y730 zaprezentowano w zaprojektowanych na nowo obudowach o zmniejszonej grubości i obniżonej wadze. Uwagę zwracają minimalne ramki otaczające ekran (6 mm), podświetlana klawiatura (białe podświetlenie w Y530 i RGB w Y730) oraz wydajniejszy system chłodzenia i odprowadzania ciepła.Lenovo Legion Y530 i Y730Lenovo Legion Y530 sprzedawany będzie z 15.6-calowym wyświetlaczem, natomiast Lenovo Legion Y730, który trafi do oferty sklepów nieco później, z ekranem 15.6- oraz 17.3-calowym. W obu urządzeniach dostępne będą nowe, opcjonalne matryce o częstotliwości odświeżania 144 Hz.
O wydajność laptopów zadbają procesory Intel Core i5-8300H i Intel Core i7-8750H, wspomagane przez 8 GB pamięci RAM DDR4 oraz karty graficzne NVIDIA GeForce GTX 1050 i GTX 1050 Ti. Do wyboru będą konfiguracje z dyskami SSD NVMe oraz dyskami HDD o pojemności do 2 TB.

Lenovo Legion T530 i T730

Lenovo przeprojektowało również swoje gamingowe desktopy T530 Tower i T730 Tower, które są teraz jeszcze bardziej kompaktowe. Wygląd konstrukcji podkreśla czerwone podświetlenie (T530) lub konfigurowalne podświetlenie RGB (T730). Obudowa T730 Tower została dodatkowo wyposażona w okno na bocznym panelu.  W obu przypadkach układy chłodzenia działają skuteczniej i ciszej, niż w urządzeniach poprzedniej generacji. Komputer Lenovo Legion T730 Tower dostępny będzie w sprzedaży także z opcjonalnym układem chłodzenia cieczą.Lenovo Legion T530 i T730Desktopy dostępne będą w wielu konfiguracjach. W zależności od modeli i indywidualnych preferencji, gracze będą mogli wybierać pomiędzy Intel (Core i5, i7 8. generacji) oraz układami graficznymi od AMD (Radeon RX 570) lub NVIDIA (GeForce GTX 1050, 1050 Ti, 1060). Komputery sprzedawane będą z 8 lub 16 GB pamięci RAM, dyskami SSD M.2 lub HDD o pojemności do 2 TB.

Lenovo Legion C530 i C730

Nowe kompaktowe komputery Lenovo Legion w formacie Cube oferować mają wysoką wydajność i podwyższony poziom mobilności. Niewielkie obudowy o pojemności zaledwie 19 litrów nie tylko ułatwiają transport, ale pozwalają użytkownikom oszczędzić przestrzeń na lub pod biurkiem. Obudowy komputerów zostały wyposażone w czerwone podświetlenie (T530) lub konfigurowalne podświetlenie RGB (T730).
Kompaktowe komputery Lenovo Legion Cube dostępne będą w wielu konfiguracjach. Gracze wybierać będą mogli pomiędzy procesorami Intel Core i5 i i7 8. generacji oraz układami graficznymi NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti i GTX 1060. Komputery sprzedawane będą z 8 lub 16 GB pamięci RAM, dyskami SSD M.2 lub HDD o pojemności do 2 TB.

Lenovo IdeaPad 330

Lenovo IdeaPad 330 to laptop multimedialny zapewniający wydajność, która zadowoli także okazjonalnych graczy, oferowany w niezłej i niższej od Legionw cenie. Sprzęt mam pozwolić cieszyć się płynną rozgrywką nawet w najnowszych grach, w rozdzielczości Full HD, w co najmniej średnich ustawieniach graficznych. Jego akumulator pozwala nawet na 6 godzin nieprzerwanej pracy, a 15 minut ładowania pozwala dostarczyć mu energii nawet na 2 godziny działania – wszystko to za sprawą technologii Rapid Charge.Lenovo IdeaPad 330W Polsce sprzedawane będą modele z ekranami o przekątnej 15.6- i 17.3-cala. Wyposażone zostaną w procesory Intel Core i5-8300H i Core i7-8750H, wspomagane przez 4 GB pamięci RAM DDR4 oraz karty graficzne NVIDIA GeForce GTX 1050. Do polskich sklepów trafią konfiguracje z dyskami SSD M.2 oraz dyskami HDD o pojemności do 1 TB, także z pamięcią Intel Optane.