Lenovo i nVidia stworzą tablet z Windowsem RT

Producenci urządzeń przenośnych widzą w Windowsie 8 przysłowiową żyłę złota, dlatego też każdy z nich pracuje obecnie nad co najmniej jednym urządzeniem, które działać ma pod kontrolą najnowszej wersji systemu operacyjnego Microsoftu.
Okazuje się, że ThinkPad 2, którego sercem jest procesor Intel Atom, to nie jedyny tablet, nad którym obecnie pracuje Lenovo. Według najnowszych doniesień firma ma również w planach stworzenie tabletu z Windowsem RT na pokładzie.
Co o nim wiemy? Na razie niewiele. Urządzenie ma zostać wyposażone w procesor z rodziny Tegra. Decyzja o wykorzystaniu układów nVidii nie powinna nikogo dziwić – w końcu chipy te cieszą się dużą popularnością nie tylko wśród innych producentów urządzeń przenośnych, ale także samych użytkowników. Co więcej, tablet ma być urządzeniem hybrydowym, które będzie umożliwiać pracę nie tylko w charakterystyczny dla tabletów sposób, ale również w analogiczny do laptopów.
Wszystko wskazuje zatem na to, że z jednej strony Lenovo chce podjąć próbę zawojowania rynku zdominowanego do tej pory przez Asusa i jego tablety z serii Transformer. Z drugiej jednak strony urządzenie będzie alternatywą dla tabletów Surface Microsoftu. Na chwilę obecną nie posiadamy więcej szczegółów na temat urządzenia.

Źródła: Electronista, Slashgear